rEgl donemı arasındakı sure de?

beatrix soruyor: 3

Ikı regl donemı arasındakı süre kısalıgı veya uzunlugu veya aydan aya degıskenlıgı neye baglıdır. Bu surenın kısası mı uzunu mu daha sağlıklı. Stres ve bunyeden bunyeye mı degısır pekı her ay nıye degısır

Spiral 2 yıldır var kontrol yapılıyo duzenlı etkılımıdır

Yeme içme düzeni, spor, iklim kosulları etkılı olabılır mı

Erken menapoz belırtısı mı

İki ay sonra otuz yasımda olucam erken menapoz için erken degıl mı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


kuzeynep

Annenizin erken menopoz gbi bir şikayeti varsa olabilr ama sanmıyorum. Ben ve cogu aakdasimin bu aylarda regl dönemleri değişti. Sanırım mevsimsel. Dr a gittiğim de kocanı boğasın geldiyse yani stres yaptigsan degismistir:)). Eğer bu 3-4 ay surerse bazı hormon testleri yaparım ama genelde kıs aylarında cogu hastamın şikayeti dedi.


nnunnis

genelde stres çok etkili mesela benin de bu ay düzensiz oldu.Birde hava ve mevsim koşulları da etkili yani çok dert etmeyin ama sürekli bir düzensizlik varsa mutlaka bir doktor kontrolüne gidin o size daha ağlıklı bilgiyi verecektir.


beatrix

Aradakı süre uzasa mı daha kötü kısalsa mı daha fena. Düzenli olarak regl olmak saglıklı olmaya işaret etmez mi 32 gun surerken dönem şimdi 25 güne dondu. Erken menapoz hıkayemız yok buna guvenıyorum.

Menapoz baslangıcı derse 2. Bebek fikri varsa öne alıp şimdi yapın dese fena olur hazır degılken menapozu ötelemek için erkenden 2. Numarayı çagırmak. Bilemedim şimdiCevaplamak için Üye ol