bebekler ne zaman oturmaya başlarlar?

buhar soruyor: 9

merhaba arkadaşlar...

bebeklerinizi kaçıncı ayda oturtmaya başlıyorsunuz?? kızımı hafif yatık pozisyonda oturtuyorum ben ama bi kaç tepki aldım geğreği batar daha çok erken diye.. 2.5 aylık çok erken olduğunu düşünmüyorum ben siz ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


kuzununannesi

BENDE 4,5 AYDA FELAN BASLAIDM KUCAGIMA OTURTMAYA..

COK USTUNE DUSMEDİĞİM İÇİN OLSAGEREK HALA KENDİ OTURMUYOR.. YADA BELKİ OTURURDA BEN OTURTMUYORUM, HERHANGİ Bİ SEBEBİ YOK BUNUN..

AYAKLARININ USTUNE BASMIYOR HALA, BASSIN DİYE UGRASIYORUM AMA BASTIRTMAYI BECEREMEDİK HENÜZ KÜÇÜK CANAVARA:))))


EsraEA

Mama sandalyesinde ve anakucağında oturmaları hariç ben hiç oturtmak için destek vermedim. . Kendi seyrine bıraktım. 7 aylıkken sıralıyorlardı ama oturamıyorlardı :) 8. ayda oturmaya başladılar.


kuzununannesi

ESRAEA MAŞALLAH ÜÇÜZÜNÜZ VARMIS:) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN :) ÇOK ŞEKERLER..


selencem

EsraEA ben sana hayranım, sanırım bir de çalışıyorsun, geçen gün nöbet yazmışsın da oradan çıkardım :)EsraEA

Teşekkürler :) Amin :) Sağolasın Selencat, evet çalışıyorum :) Ben kolayladım çok şükür. Birbirlerine dalmadıklarına zaman beraber çok güzel oyun oynuyorlar :) Darısı başınıza :)


kuzununannesi

eşim ikinciyi bile düşünmüyor malesef

gerci ilkinide dusunmuyordu zor ikna etmiştim, şimdide 33 yasıma kadar bosa beklemişim, neden daha once baba olmamısım diyor

kazara(!) olur inşallah ikinciside:)))))

sizin yasadıgınız cosku bizimkinin 3 katı:))

bir de bu acıdan bakmak lazım:)))


selencem

İşte sana hayran olma sebebim, çok pozitifsin. Benim ablamın ikizleri var. 4.5 yaşındalar. Ona ve anneme sorarsan 5 senedir dünyanın en zor durumdaki insanı ablam. Sürekli şikayet ve bunalım durumunda. Ben ise gerçekten ilk 3 ayı çok zor bir bebekle geçirdim, 2 tane olduğunu düşünemiyorum. Şimdi hayat tabi ki daha kolay ve daha güzel. Zaten ben tek çocuk sahibi olduğum için ailem gıkımı çıkartmama izin vermiyor. Ya ben konuyu dağıttım kusura bakmayın :) reyyannisa gördüğün gibi her anne ve her doktor farklı yaklaşyor bu konuya ama 4 aydan önce başlatan yok. Gerçi seneleeeeer önce bir arkadaşım 1 aylık bebeğine 1 yaşında muamelesi yapıyordu ve oturtuyordu da. Kız şimdi kocaman çok tatlı ve sağlıklı. Ama bence sen gene de riske girme.


buhar

hmm yani oturtma diyorsunuz kısaca.. e bu kadar anne aynı şeyi söylüyorsa yanlış olması mümkün değil :) burayı bu yüzden seviyorum işte, yüzlerce tecrübe bir arada.. 
biz biraz aceleciyiz sanırsam ilk çocuk olması hasabiyle.. bekleriz dert değil .. :)


EsraEA

Sağolasın Selencat :) Başka türlüsünü kendim için düşünemiyorum ki:) Yoksa kesin sıyırırdım :) Ama çok şükür çocuklarımda da bunun etkisin görüyorum. Bu aralar çok yorgun hissediyorum kendimi, sözlerin moral oldu :)Cevaplamak için Üye ol