Gaz ilaçları

fkry37 soruyor: 3

2.5 aylık oğlumun gaz sorunu için 1.5 aydır  sap simplex ve depridat ilaçlarını kullanıyorum ilaçlar gaz sorununna büyük ölçüde fayda etti ama ilaçları alınca emdiği sütü hemen kusuyor süt kusuyor yani birde ishal tarzı yapıyor kakasını.ilaçların zarar vermesinden korkuyorum ilaçları vermeyince de gaz sancısı çok oluyor.şimdi birde grip oldu kustuğunda kusmuğunda mukus tarzı şeyler farkettim normal mi ne yapabilirim.bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardım edin.depridat tuvaletini kolay yapması için gazı öyle attırıyor alışırda gazı geçince tuvalet sorunun yaşar mıyız?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


eh_iste

Mukuslu kusması grip olduğundan kaynaklı gibi geldi. Sümüğünü yuttuysa mukuslu kakaya sebep oluyor bu durum, kusmasıda bu tarz birsey sanırım.

Gaz konusunda biraz daha dişinizi sıkarsanız sorun çözülecek zaten kendiliğinden.Az kalmış.
İlla ilaç kullanacaksanız biogaia bitkisel ve etkili bir ürün.Onun dısında sıcak su torbası, ayaklarını sıcak  tutmanız ve masajla devam edip sabretmeniz lazım. Çok kilolu ve hareketsiz bir bebek değilse 3ay olmadan bile bitebilir gaz sorununuz.


firis

benim bebeğim 2 aylık bende sab kullanıyorum kusma sorunu bizde de var ama kilosu normal ise sorun yok dedi doktor.sab bize çok iyi geldi düzenli kullanımda bırakmayı düşünmüyorum sancı çekmesindense böylesi daha iyi bence


fkry37

5 kilo oğlum hareketsiz değil inşallah yakında kurtuluruz.sap bize de iyi geldi ama kusma sürekli oluyor ilk ay güzel kilo almıştı benim kan değerlerim yüzünden 25 gün önce 2.5 kilo olarak doğdu ama bu bir buçuk ayda 800 gr.aldı az olduğunu  yeterince beslenemediğini düşündüm ilk çocuk olunca tecrübrsizlik çok oluyor galiba yeterince oğlumun hak ettiğince iyi bakamıyorumCevaplamak için Üye ol