Acil yardımmm sütlerim heba oluyoo

SLNKRTL soruyor: 5

Ya arkadaşlar sağıpta buz dolabına koyduğum sütler birkaç saat bile geçmeden bi tuhaf oluyorlar yağıyla suyu ayrılıyo çalkalayınca bi nebze düzeliyor ama cesaret edipte süte bişey olduysa diye bebeğime veremiyorum sağdıktan sonra bekletmeden hemen buzdolabına koyduğum halde sütlerime bişey oluyor sizinde başınıza geldimi ne yapmam lazım bi çare lütfen neden böyle OLUYOOO

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


zeyneb

Çok normal, oda ısısında yağı ve suyu bir arada gözükür. Buzdolabında ayrışır. Ancak çalkalanmaması gerekiyor anne sütünün. Oda ısısında zaten eski haline geliyor. Elinizle çalkalanmadan şöyle hafifçe sallarsanız daha hızlı homojen olur.


ceku1404

Anne sütü buzdolabında 24 saat, derin dondurucuda 3 ay dayanır. zeyneb haklı: Çalkalarsanız, çok önemli bir tür yağ zincirinin yapısını bozarsınız.


nilayy

zaten bu sebepten bebeklere su vermenize gerek yok, anne sütü yeterli diyorlar. İşte o ayrışıyor dediğiniz su bebeğin ihtiyacını karşılayacak olan sudur. hafifçe sallayarak verebilirsiniz.


moms

karıstırmamak lazım yag zincirleri bozuluyor. ısıttıktan sonra (benmari usulu) hafifce dairesel olarak cevirip vermeyi oneriyorlar.


SLNKRTL

çooookk teşekkür ederim sırf bu yüzden okdr çok süt döktümki heba oldu valla Cevaplamak için Üye ol