ANKARA Mine Anaokulu

vildank soruyor: 5

merhabalar,
ankara eryaman 1. etapta bulunan mine anaokulu hakkında bilgisi olan var mı? bu yıl oraya göndermeyi düşünüyoruz. özel bir kreş mi olsun yoksa devlet mi bir türlü karar veremedim. ikisinin de artıları ve eksileri var.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


tazmin23

ben devletten yanayım.özeller biraz para tuzağı geliyor bana fakat çalışan bir anne iseniz devletin saati bazen uymaya biliyor.bende oğlumu devlete verdim toki anaokulunda çok memnun kaldık.bir arkadaşımda mine anaokuluna yazdırmış umarım memnun kalırsınız...


vildank

ilginize teşekkür ederim. ben de kararsız kaldım. evet çalışan anneyim ama anneanne bakınca bu yıl için saat sorunumuz olmayacak. mine anaokuluna yeni mi gidecek arkadaşınızın çocuğu? hangi yaş grubunda?


tazmin23

evet bu sene başlıycak sanırım 4 yaş grubu.nacizane fikrimi yazdım yardımı olduysa ne mutlu.ben bir kere mine anaokulunu dışardan görmüştüm ve çok beğenmiştim ama önemli olan içi eğitimi ilgileri...tam 1 sene boyunca kreş araştırdım ben.hem özel hem devlet olarak en son özele karar vermiştim sonra bir pedegogla konuştuk bu konuyu özeli hiç düşünme devlet düşün dedi ve açıklamalar yaptı o anda bütün düşüncelerim tersine döndü iyikide dönmüş biz çok memnun kaldık devlet okulumuzdan tabiki birazda öğretmenine bağlı.umarım sende hiç pişman olmazsın.herşey cocuklarımız için....


tazmin23

bu arada cocuklarımız aynı yaşta sanırım.bu sene biz 5 yaş grubu olarak başlıyoruz.geçen sene 4 yaşta idi.


vildank

okulla görüşmüştüm öğretmeni ile hatta.sıcak karşıladı. öğretmen kendi fikrinin de devletten yana olduğunu güzel bir şekilde anlattı. özelde çalışmış ve özeldeki patronların tavrını filan söyledi. bana da mantıklı geldi söyledikleri. söyledikleri doğru olmasa yeni tanıdığı birine neden söylesin sonuçta devlet okulu. biz göndermesek bile maaşını alacak öğretmen. bakalım bu hafta tekrar gidip kayıt için bilgi alacağım belgeler filan nedir diye.

evet büyükler yaşıt.küçüklerde yaşıt olacak :)) ay farkı var.Cevaplamak için Üye ol