Kulak çekme

bcos soruyor: 8

Merhaba anneler, size danışmak istediğim birşey var.. Oğlum 4-5 aylıktan bu yana özellikle uykusu geldiğinde kulaklarını çekiştiriyor. O kadar ki bazen kulakları kıpkırmızı oluyor hatta tırnakları çiziyor, yaralar oluşuyor...  Diştendir diye düşünüyorum ama kulağı ağrıyor filan olabilir mi? Nasıl anlarım? Ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ikbalsu

Canım, benim oğlumda aynısını yapıyor, gözlerini ovuyor , kulaklarını çekiştiriyor sadece uykusu var da ben uyutmakta geciktiğim zaman senin dediğin gibi iyice çekiştiriyor ve tırnaklarıyla çiziyor. Bence kulak ağrısı değildir. Çünkü kulak ağrısı olsaydı elleyince avaz avaz acı çeker gibi  ağlaması lazımdı. Başıma geldiği için biliyorum. Ben tırnaklarını sürekli kesiyorum ve uykusu gelince de hemen yatırıyorum. İçin rahat etmiyorsa yine de doktora götür, kulak iltihabı bebeklerde meşhurmuş. 


bcos

teşekkür ederim ikbalsu.. ben de kesiyorum tırnaklarını bir de üstüne törpülüyorum ama ne yapıp ne edip tırnaklarını geçiriyor kulaklarına... :) hayır psikolojik mi bilmiyorum ama çeke çeke kulaklarını kocaman yaptı gibi geliyor, kepçe olacak çocuğum...


Meowwow

bizim oglanin disleri 5.5 aydan beri cikiyor ve surekli kulagini ceker, tirmalar uyurken. distenmis. kulak iltihabi olabilir diye korkmustum ama degilmis. zaten diger semptomlar yoktu. cabicak agrisiz cikar disler insallahCokBilmis

Kulaklarını çekme noktasına gelmeden uyutsanız?bcos

kulaklarını çekme noktasına gelmeden uyutmaya çalıştığımızda da uykuya dalarken gözleri kapalı bir şekilde yapıyor....yine de teşekkürler öneriniz için...


sevcanvet

kulak çekme diş çıkarmanın baş belirtisidir...

 


CokBilmis

O zaman muhtemelen bu alışkanlığı ömür boyu sürecektir, olabildiğince az hasar almasını sağlamaktan başka şansınız yok.

Gerçi güzel bir tarafı da var: Bu sayede kendi kendini sakinleştirebiliyrodur muhtemelen ya da kendi kendini sakinleştirmeyi diğer bebeklere nazaran daha çabuk öğrenecektir (emzik emen bebekler gibi).

Kızımın kuzenlerinin hepsi ya kendi kulaklarıyla ya da annelerinin kulaklarıyla oynuyorlar (Hepsi de üniversite çağında). Kızımda da saç elleme alışkanlığı var. "Anne çaçı" tercihi :)

Ben de küçükken zıplarmışım sürekli. Hala mutlu olduğumda zıplarım (34 yaşımda ve 75 kilo olduğum düşünüldüğünde, komik oluyorum) :)


blackjin

:)))) teşekkürler sempatik bilgiler için


Cevaplamak için Üye ol