Tam yulaf ,tam pirinç unu...

nilufer_daphne soruyor: 5

merhaba bebeğimin çorba ve muhallebilerinde besleyici değeri daha yüksek olduğundan tam yulaf ve tam pirinç unu kulllanmak istiyorum.market reyonlarında bulabilir miyim?eğer varsa hangi reyonlarda.nette rasayana diye organik ürünler satan bir site buldum.ne kadar güvenilir bilemiyorum.tam pirinç ununu ise bulamadım.yardımcı olabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nilayy

En besleyici şey irmik, size besleyici değeri yüksek birşey arıyorsanız irmik katmanızı öneriririm.pirinç unu yerinede pirinç katabilirsiniz.(biz öyle yapıyoruz). sonrasında çorbamızı çatalla ezip, tel süzgeçten geçiriyoruz. 


selen2012

Ben de sizin gibi ikisini cok aradim gurme bebekten okumustum faydalarini.tam yulaf ununu bulgur,nohut vb.bakliyat satan bir dukkandan buldum.degirmenlerde de olabilir.cabuk mantar ureyeceginden serin yerde muhafaza etmek lazim.


selen2012

Tam pirinc bildigimiz pirinc degil ve yulaf ezmesi de tam yulaf olmuyor aklinizda olsun


nilufer_daphne

bende gurme bebekte okumuştum:)))dediğiniz gibi buluncaya kadar bunları irmik ve pirinç kullanayım.


canan_tuncer

merhaba arkadaşlar tam pirinç tam yulaf arpa mısır bütün tahılları üreten bir çiftliğe yakın oturuyorum elazığ ilinde. aslında tonlar halinde satılıyor fabrikalara ancak hiç bir şekilde bulamayan varsa yeni mahsülden bebeğinize gönderebilirim. Sağolsunlar birde kapılarının önünde süs diye duran bir taş değirmen vardı onunlada un haline getirdik bebeğime vermeye başladık :) canan.tuncer@adalet.gov.tr mail adresim arkadaşlar Cevaplamak için Üye ol