Gaziantep'li anneler, Gaziantep'i bilenler..

gesnur soruyor: 10

Sevgili anneler, normalde Ankarada yaşıyoruz ama doğum iznindeyim bu aralar. eşim de müfettiş ve Antep görevi çıktı, biz de kızımla 2 ay ondan ayrı kalacağımıza onunla gidelim dedik. dün Antep'e geldik, eşyalı bir stüdyo daire tuttuk yerleştik. şimdi sizlere soracaklarım,

1-bebekler nereler gezilir?

2-nerden alışveriş yapılır?

3-sosyete pazarı var mıdır?:=)

4-nerde yemek yenir?

şimdiden teşekkürlerrr

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


GOGO05

mevsim itibariyle şuan alışveriş merkezlerini gezseniz daha iyi olabilir havalar belli olmuyor,sanko,real,çetinkaya olabilir.bakırcılar çarşısı gezilebilir.kebap emek kebapta yenir,incik kebabı nur ocakbaşında yenir,künefe erçelebide yenir.sosyete pazarı var ama ben yerini bilmiyorum.birde karataşta teleferiğinde bulunduğu büyük bir park var orayada gidebilirsiniz havanın güzel olduğu durumlarda parkları çok güzeldir oralarda gezinti yapabilirsiniz tadını çıkarın antep çok güzel bide urfa 100 km ciğer kebabı seviyorsanız mutlaka orda yemeğe gidin derim iyi gezmeler


gesnur

çok teşekkürler, emek kebap nerdedir?google'da taratınca birkaç tane çıkıyor...


kedidirkedi

Dondurmacı Doğan'ın dondurması  müthiştir. Anlatılmaz tadılır desem yeri. Aşağıdaki linkte hemen yanındaki parktan da bahsedilmiş.

http://bebekligezmeler.blogspot.com/2009/08/celal-dogan-park-ve-dondurmac-dogan.html


Bir de Özsüt vardı, çok büyük ve güzel bir mekanı vardı. Yine oranın yakınlarındaydı yanılmıyorsam ama bir sokak var, içerisinde bir sürü güzel dükkan vardı.

Özsüt Adres: Gazi Muhtar Paşa Bulvarı Tekerekoğlum İş Merkezi No:7 Şehitkamil / Gaziantep


gpsyfr

merhaba,hoşgeldiniz hemencecik cevaplayayım sorularınızı:
    1)antep'in parkları çok güzeldir,hergün bir tanesini deneyebilirsiniz,ayrıca orkide bahçe var orası da çocuklu aileler için çok uygun bi yer bence,bir de masal parkımız var ve çevresinde bir sürü cafe var açık hava da çimlerin üzerinde rahat rahat bebeğinizle gidebilirsiniz,kahvenizi içersiniz.
    2)alışveriş için ister avm olarak sankoparkı tercih ederseniz ester açık hava da gazi muhtar paşa da ya da karagöz de alışveriş yaparsınız ayrıca karagöze kadar gitmişken bakırcılar çarşısına ve imam çağdaşa uğramadan geçmeyin derim,biz hep öyle yaparız:))))
     3)evet vardır ankara daki gibi değildir ama ben ankara okudum o yüzden kıyaslayabiliyorum:)))ibrahimli de her pazar sosyete pazarı kurulur.
      4)1. anlattığım her yerde  yemek yiyebilirsiniz ekstra olarak locca ,zirvepark,eskici,aşina,yörem,ümit döner,sankoparkın üst kısmı,nar restaurant( butik otel) ,end point v.s gibi yerler ,biz buaralara gider rahatça yemeğimizi yeriz ,tabii yemek ayrı bir kültür olduğu için sizin hoşunuza gider mi bilemem.       kolay gelsin,antep güzeldir:)))sevgiler.....


GOGO05

gpsyfr nin dediği gibi aşinanında yemekleride çok güzeldir ama imam çağdaşa katılmıyorum o kadar para vermeye gerek yok bence emek kebapta ibrahimlide erçelebide emek migrosun hemen çaprazında hataylıyım ama orda künefe yedikten sonra hatayın künefesinden vazgeçtik diyebilirim şimdiden afiyet olsungesnur

çok teşekkürler zahmet edip cevapladığınız için, 2 ay kadar kalacağız hepsini tek tek gezeceğim:) evimiz ibis otelin karşısında bugün valiliğin ordaki büyük parka gideceğiz, eşim defterdarlıkta denetimde olacak, ilk günden çok açılmayalım dedik alıştıra alıştıra uzaklara gidelim diyoruz kızımla:)

şehre ilişkin ilk intibam kesinlikle çok güzel bir şehir, yemekler için ise sabırsızlanıyorum...:))


GOGO05

amanın defterdarlık mı dedin bende kilis defterdarlıkta çalışıyorum maliyede :))))))


gesnur

yok eşim Antep merkezde:)

hadi bakalım gogo05 senin de tavsiyelerini bekliyorum o zaman, biz de maliyeci sayılırız:)GOGO05

ne tavsiyesi gesnur anlayamadım:)))ne güzel meslektaşmışız sevindim kiliside gezmeye gelirseniz beklerim


gesnur

gezecek yemek yenecek yer tavsiyesi:)Cevaplamak için Üye ol