Geceleri sık uyanma kaç yaşına gelince biter ya da azalır?

blackcrow soruyor: 10

Bu uyku sorularının sonu hiç gelmeyecek sanırım. Bizim uykuya dair her şeyle ilgili sorunlarımız var, ama konu bu değil. sadece şunu merak ediyorum, gece uyanmaları ne zaman azalıyor ve sonunda bitiyor?

Herkese göre az-çok kavramları değiştiği için (mesela, ben yatana kadar 1-2 kere, ben yattıktan sonra 3-4 kere uyanıyorsa benim için az uyandı demek) hangi yaş aralığında ne kadar uyandığını rakam vererek söylerseniz sevinirim.

Not: geçmiş sorulara baktım ama bulamadım, konuşulduysa daha önce, linkini verebilir misiniz.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ebrukarel

blackcrow bu sorunun cevabını ben de çok merak ettim. iyi ki sormuşsun, sağolasın :)


Sheeda

Benim için de uzun bir süre 5 kere falan uyandımı az uyandı demekti. 1-1,5 yaş arası 3'e indi , 1,5 yaş sonrası yani şimdi çoğu zaman sadece 1 kez uyanıyor o da gece süt içmek için belki gece beslenmesine alıştırmasaydım o bile olmıyacaktı.


Daphnes_Mum

13 aylığız artık bazen hiç uyanmıyor gece 09:30'da yatıyor ve sabah 07:30-08:00 gibi kalkıyor, bazende 1 en fazla 3 şeklinde uyanıyor çoğu zaman çok oyalamıyor yanına yatıp hadi kızım uyu daha gece bak bende uyuyorum diyorum aynen uykuya devam ediyoruz. Benim kızımın atopik dermatiti vardı bu nedenle zaditen damla kullandık uzun bir süre bu ilaçta yan etki olarak uyku yapıyormuş , onun sayesinde 8-12 ay arası en fazla 1-2 kez uyanarak uyuduk tabi yine sabaha kadar uyuduğu zamanlarda vardı. İlacı bırakalı 1-1,5 ay falam oluyor ilk haftalar zor geçti çok deli yatıyor birde benim kızım aramızda yatırıyorduk. 1 gece odasında yattı ilk defa çok uyandı gece o nedenle ona yer yatağı yaptık her gece dönüşümlü olarak bir kişi onun yattığı odadaki koltukta uyuyor en azında 2 günde bir çok iyi şekilde uykumuzu almış oluyoruz tavsiye ederim yani.


Sheeda

bu arada söylemeyi unutmuşum gecede bir kez uaynıyor ama üstünü örtmezsem olur da bu gece soğuk üşümesin diye üstünü örtme gafletinde bulunursam sık sık uyanıyor.


Daphnes_Mum

Evet benim kızımda üstü örtülsün hiç istemiyor nasıl üşümüyor onu anlayabilmiş değilim doğrusu???burcubrsn

13-14 aylık olana kadar sayısız defa..( yarım saatte bir - gaza bağlıyorum sebebini)
14-18 arası 3-4 defa..
18 aylıktan itibaren bazen bir bazen hiç uyanmıyor..


leach

aaaaaaaaaaaaaa demeyin yaa, daha çok var....

bizimki 20:30 gibi yatıyor
00:00 da uyanmadan emiyor
02 de mırıldanıyor--bir daha emiyor
04:30 da bir daha
05:30 dan sonra gözleri kapalı, mememin yanında mırıldandıkça emerek sabahı buluyor.


blackcrow

cevaplayan herkese teşekkürler.
aslında bir konuyu daha sormayı unutmuşum, gece uyanmalar emzirerek uyutmayla mı sonuçlanıyordu?
emzirme bittiğinde bile bu uyanmalar devam etti mi?ABIDE

Bebeğe göre değişiyor bence kızım son 1 aya kadar gece 3-4 kere uyanırdı.Bazen daha sık uyanırdı.Şimdi yeni yeni gecede 1-2 kere kalkmaya başladı.Gece çok fazla süt içmek için kalkıyordu.Açıktığından değil ama alışkanlık olmuştu onda. Ben 1 yaşına kadar emzirdim. benim hatam yataraktan emziriyordum bebek memede uyuduğu için sütten kesilincede bu düzeni aradı.


nesejoy

blackcrow oglun emiyor mu? gazi var mi? bunlar uyanmaya sebep olabilir. Cevaplamak için Üye ol