Adet görmüyorum normal mi?

nesliiso soruyor: 10

4 aylık bır oğlum var,40ım çıktıktan sonra bir defa adet oldum,şimdi hiç olmuyorum sizce bu normal bişeymi doktora gitmelimiyim?

 

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


daco

Emziriyor musunuz? Emziren annelerde daha çok oluyor diye biliyorum bunun gibi düzensizlikler. Ben yaklaşık 13 ay emzirdim, 12.ayda gece emzirmesini kaldırdım ve doğumdan sonra ilk kez 13.ayın içinde adet görmeye başladım. 


Doktorumun açıklaması ise süt üretiminin azalması ile birlikte hormonlarımda değişimler olacağı ve adet görmeye başlayacağım yönündeydi. Ancak her bünyenin farklı olduğunu süt üretimine bakılmaksızın kimi kadının doğumdan hemen sonra adet görebileceğini, kimisinin 2 yıl boyunca emzirdiği için hiç adet görmeyebileceğini de normal saydıklarını söylemişti. 


deren22

benim de oğlum 5. ayı doldurdu adet olmuyorum. düzensiz olması normalmiş.


firis

bende olmuyorum henüz sanırım normal....


karlarkralicesi

Bende henüz olmadım çok rahatım böyle :)


nesliiso

Bende çevremden duyduğum kadarıyla süt korur diyorlar,emzirmeyi birakirsan adet görürsün diyorlar..heralde normaldir yinede sizlere sormak istedimmert_mert

süt korur diye hamile kalmayacağını düşünme korumuyo)) bende kırkdan sonra her ay adet oldum sonra olmamaya başladım kist varmış.


mihri79

korunmuyorsanız hamilelik ihtimali vardır,süt korumuyor.korunuyorsanız normal 1 sene olmayanlar olabiliyor.


ayseseher

Benim bebeğim 12 aylık ve dogumdan sonra ilk kez 10 gün önce oldum.hala emziriyorum.nesliiso

Hamile olmak gibi bir korkum yok,çünkü korunuyoruz eminim yani öyle bir şüphem bile yok cvplar için çok tesekkurler..


nesliiso

Hamile olmak gibi bir korkum yok,çünkü korunuyoruz eminim yani öyle bir şüphem bile yok cvplar için çok tesekkurler..Cevaplamak için Üye ol