Oyun grubu fiyatları ve kindyroo

reoc soruyor: 10

Kızım 20.5 aylık. Sosyalleşmesine ve yabancılardan çekinme davranışının (yabancı birini görünce eteklerime sarılıyor. Bazen de ona yaklaşan yabancı yüzünden ağlıyor) azalmasına yardımı olur düşüncesiyle onu oyun grubuna göndermek istiyorum. Bursa Kindyroo ile görüştük. Haftada iki gün birer saat şeklindeki uygulama için üç aylık ücret 900 TL. İkinci ders ilk dersin tekrarı şeklinde olacakmış. Daha çok psikomotor gelişimi için faydalı olacağını söylediler. Bu yönde sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden kararsızım. Oyun grupları haftada kaç gün, kaçar saat ve aylık ücretleri nedir? Grup seçerken nelere dikkat etmeliyim? Kindyroo bize diğerlerinden farklı neler katabilir? Seçimim hangi yönde olmalı?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


dilrubaa

Siz bilirsiniz tabi ki ama bence bu yasta oyun grubuna hic gerek yok. Zaten bu yasta cocuklarin sosyallesme derdi de yok, sadece biz telaslaniyoruz sosyallessinler diye. 18 aylik olur olmaz oyun grubuna goturen bir anne olarak soyluyorum ben bunu. Bosuna hirpalamisim diyorum. Yani benim kizim sevmedi o ortamlari, disari cikalim diye tuttururdu, kucagimdan inmezdi zorlasam da. Deneyin, severse devam edersiniz ama sevmezse bence zorlamayin. Bi de tabi ki bu yasta anneli oyun grubundan bahsediyorum ben.

Yabancilara tepki vermesi cok normal, tam yabancilama donemi. Sizi izleyerek zamanla ogrenecektir iletisim kurmayi.

Havalar guzel, gunde bir saat parka goturmeniz yetecektir bence sosyallessin istiyorsaniz. Parklarda ayni saatlerde ayni cocuklar oluyor genellikle, her gun gide gele cocuklar da taniyor birbirlerini. Cocuklari gorsun onlari izlesin, bazen taklit etsin, ama beraber oynama filan beklemeyin daha, olsa olsa bir oyuncak icin benim benim kavgasi yapabilirler bu donemde. Bu da cok normal zaten.

Beni cok rahatlatan ve aydinlatan bir yazinin linkini paylasayim

http://www.iraztoros.com/kres-oyun-grubu-ev-hangisi


cancun

ben de dilrubaaya katılıyorum tamamen gereksiz görüyorum oyun gruplarını. o aylardaki çocuk niye asosyal olsun. doktorumuz gerek yok evde dışarda bol bol oynayın vs demesine rağmen ben bir kaç kere götürmüştüm. o aylarda çocuklar zaten birbirleriyle ilgilenmiyor orda anneler oyalanıyor. vakit geçiyor. çalıştığım için cmtsileri götürmüştüm gerçekten gereksiz bana göre. aynı aylarda arkadaşınızın çocuğu vs varsa evde buluşun parka gidin birlikte havalarda güzelleşti aynı şey.


reoc

dilrubaa tam da anlattığınız şekilde. cancun doktorumuza kızımın evde gayet neşeli ve hareketli, dışarıda ise yabancılardan çekindiğini söylediğimde bazı çocukların çekingen olduğunu ve sosyalleşmesi gerektiğini söyledi. Bize de yabancılama döneminde olduğunu ve size söylenenleri söyleseydi keşke. O zaman endişelenmezdim. Yorumlarınızdan sonra epey rahatladım. Aslında tam da dediğiniz gibi kızım.Çocuklara yaklaşıp kıyafetlerini inceliyor ya da burunlarına bip bip yapmaya çalışıyor, yanından geçenlere el sallıyor; ama büyükler sevmeye, kucağına almaya çalışınca 1-2 dk sonra ağlamaya başlıyor.


Annece

Bende çocukların sosyalleşme ihtiyacının 3 yaşında başladığını biliyorum. Ama bende kızımı 3 yaşından önce oyun gruplarına götürdüm hatta . Ben oyun gruplarının yararı olmadığını düşünmüyorum. Ama en çok orada gösterilen aktiviteleri evde tekrarlarsanız fayda sağlıyor. Bir de çocuğunuzun yaşına göre neler yapabiliyor, nasıl oyunlar seçmelisiniz görüyorsunuz. Çocuk da etrafında başka çocuklar gördüğünde alışıyor, etrafındaki diğer çocuklara karşı bir göz aşinalığı kazanıyor.


Annece


maviboncukk

Aylık 300 tl ile 1500 tl arasında değişiyor oyun grubu fiyatları ist.da..


zelissenyigit

İstanbul Bakırköy'de Mavi Kanguru Ebeveyn Ve Çocuk Kulübü aradığınız yer olabilir. Oyun grubu için bakmanızı tavsiye ederim. http://mavikanguru.com/


bellroad

2 yasa kadar hic oyun grubuna goturmedim 2 yas sonrası doktorumuzun gerek yok demesine ragmen sizin cocuguuzun gosterdiği tepkileri surdurdugu icin (parkta cocuklar varsa eve donmek isteme, yabancı birini gorunce etegime yapısma, biri onu sevmeye kalksa bagıra cagıra aglama ) evde oldukca neseli sosyal ama dıs ortamda cok cekingen diye Muzipo Kids goturmeye basladım ve cok pisman oldum. Orda 2-6 yas brilitke spor dersinde buyuk cocuklardan daha da korkar oldu simdi hic gitmek istemiyor. en guzeli yas grubu ile ev ortamında konu komsu arkadas cocukları ile zaman gecirmesi bence. 3 yas sonrası yarım gun kres baslanabilir.nkderin

Mygym i öneriyorum. Benim çocuklarımda gidiyorlar cok memnunuz


KindyROOBursa

Merhaba,


Bir velimizin ricası üzerine bu alana açıklama yapma ihtiyacı duyduk;

KindyROO’YA NEDEN İHTİYAÇ VAR?

0-6 yaş motor gelişimi (beyin gelişimi ile doğrudan bağlantılıdır) dünyanın her yerinde her çocukta belirli bir sıra izler.

Bazı çocuklar birkaç ay önce bazı çocuklar birkaç ay sonra olsa da, gelişimin doğru ve sağlıklı desteklendiği çevrede yetişen çocuklar, gelişimin bu belirli ve doğal sırasını takip ederek kendi potansiyellerini gerçekleştirebilirler.

Gelişimin doğal sırasını izleyememek, büyük oranda çevrenin çocuğa bu sırayı takip edebileceği ortamı sunamamış olmasından kaynaklıdır. Doğal gelişim sırasının dolu dolu yaşanamayan ve/veya atlanan basamakları, çocukları 6 yaş sonrası eğitim hayatlarında öğrenme, dikkat, sosyalleşme, özgüven gelişimi gibi alanlarda risk grubuna sokabilir.

“Biz böyle mi büyüdük?” mantığı bu çerçevede (özellikle bir üst jenerasyondan) karşılaştığımız sorulardan oluyor. Cevabı ise çok basit, bizler sokaklarda, ağaç tepelerinde, parklarda özgür ve hareketli büyüdük; motor gelişimi için gereken kaynaklar elimizin altındaydı. Günümüzde, şehir hayatı çocuklarımızın 0-3 yaş döneminde evlerde daha uzun vakit geçirmesine ve doğal olarak hareket ihtiyaçlarını karşılayamamasına sebep olmuştur.

“Biz böyle mi büyüdük?” sorusuna başka bir açıdan bakarsak da, belki KindyROO ile büyüseydik bazı gelişim alanlarımız olduğundan da ileride olabilirdi!

Ayrıca önemli bir gerçek de şu ki, 3 yaş sonrası anaokulları müfredatı motor becerilerini destekleme açısından yetersiz kalıyor. Müfredat, zaten gelişimini yaşı doğrultusunda tamamlamış olan çocuklara yönelik hazırlandığından, 0-3 yaş döneminde oluşmuş olan açıkları tamamlayamıyor. Bu sebeple, anaokulu ile başlayarak, önlenemez ise, çığ gibi büyüyecek olan okul ve öğrenme sorunları başlıyor.

“Bu bizim başımıza gelmez” yaklaşımı da bu noktada çok tehlikeli. ABD ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde dahi, okul çağına gelmiş çocukların %30 gibi büyük bir kısmı gelişimsel risk altında bulunuyor ve okulda adaptasyon ve öğrenme sorunları yaşıyor.

KindyROO programı, tüm bu potansiyel sorunları önlemekle kalmaz, çocuğunuzun olabileceğinin en iyisi olması konusunda destek verir. Üstelik bunları yaparken çocuklarımız çok eğlenir ve KindyROO’ya gelmek için adeta can atar!


Daha detaylı bilgi için ayrıca blog sayfamızı incelemenizi öneririz.
Cevaplamak için Üye ol