Kusma, ateş ve ishal

bitos soruyor: 4

Merhaba,
1 yaşına kadar aşılar hariç hiç ateşlenmeyen oğlum 3 gün önce gece önce öksürük nöbeti arkasından fışkırır tarzda kusma ile uyandı. Bu durum sabaha kadar sürdü. Sabaha karşı ateş de başlayınca calpol verdim. Günün devamında ishal oldu. Derken akşama doğru birşeyler yedi iyileşir gibi oldu. Ama daha sonra akşam gene kusma gene ateş. 2 gündür akşam ve gece olmak üzere 2 kere fışkırarak kusuyor. Ateşi 38,3 civarına kadar çıktı. Yalnız dikkat ettim kusmadan önce geniz akıntısı arkasından öksürük arkasından kusma geliyor. Sanırım balgamı atamadığından kusuyor. Dün doktora götürdüm. Viral bir enfeksiyon bekleyeceğiz dedi bir de balgam için Tavajil şurup önerdi. Ama ben çok endişeleniyorum. Aynı tecrübeleri yaşayanlar varsa yardımlarını bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ikicocukannesi

sıvı alımına dikkat edin, hatta cok dikkat edin. azalırda dr' a kosun. ates bugunde devam ederse ileri derece tetkik isteyin.

dr ne yaptı? sadece muayene? kan,(crp, hemoglabin) akciger grafisi, alt batın usg,  idrar, kaka ornegi bakıldı mı?ates sadece 38,3 mu oldu? ustune cıktı mı? 

sifa diliyorum.


bitos

doktor muayene etti ve tam kan sayımı yaptırdı. Ateş 38,3ün üstüne çıkmadı. Bu arada demin biri altta biri üstte 2 dişinin patladığını farkettim. Daha önceki dişlerde boyle bir şey olmamıştı. Acab dişle bağlantısı var mıdır?


ikicocukannesi

olabilir, sıvı alımında sorun olmadıkca, ates 38,5 ustu ve uc gunu gecemedikce, evde takip edin. bunlardan birinin degisti durumda dr'a gidin yeniden derim.


bitos

Çok teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol