bebeğimin bezi sıvı geçiriyor. deneyimli anneler lütfen yardım !

yagizerdem soruyor: 10

Bebeğim 6,5 aylık. Yaklaşık 7,5 - 8 kg arasında. prima 4 kullanıyorum fakat sıvı geçiriyor. özellikle de bebeğin sol tarafı sırılsıklam oluyor. geceleri en az iki kere tüm üstünü ıslatmış olduğundan ağlayarak uyanıyor. bezi büyüttüm olmadı, haggies  aldım bu hafta ama o da yan alt kısımdan geçiriyor. çalıştığım geceleri uyanmak ve sürekli bebeğimin kıyafetlerini yıkamak ütülemek çok zorluyor ama herşeyden önemlisi oğlumun uykularının bölünmesi. geçen gece sızdırmamış sabaha kadar huzur içinde uyudu. ne olur yardımcı olun, acaba yanlış mı bezliyorum, ama bu güne kadar böyle bir sorunla karşılaşmamıştım son 3 haftadır yaşıyoruz bu  sorunu. 

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


yagizerdem

sevgili goknurium, cevamın için teşekkür ederim.
elimde 3 numara bez var fakat 3 numara çok sıktığı için yaklaşık 1,5 ay önce 4 numaraya geçmiştik. hatta 4 numara bile neredeyse bacaklarını sıkıyor. sıvı geçirme işi 2 hafta kadar önce başladı. bu zamana kadar hiç birşey yoktu. gecede en az iki kere üstünü ıslatıyor ve iki kez değiştirmiş oluyorum. hatta bir kaç kez bezin neredeyse ıslanmadığı bile gördüm ama çişi belinden sol tarafını ıslatmıştı. göbeği yok ama yine de göbeğinin altından bağlamayı deneyeceğim bugece.


ayberke

Bende zamanında primanın 3 numarasından sikayetlerim olmuştu o yüzden diğerlerinide denemiştim.Molfix ide deneyin derim


GOGO05

bebeğiniz hep aynı tarafamı yatıyor acaba bide karın kısmının cırtlarını üst üste getirmeye çalışın tabiki bebeğin göbüşünü çok sıkmasın bikaçgün benim oğlumunda bezi sızdırdı neyden olduğunu bilemiyorum ama şimdi düzeldi


Annegozuyle

Biz huggies ile çözmüştük kızımda aynı problemi. Tombik bir bebekti. Oğlumda hiç sorun olmadı bez. Prima kullandık hep. Marka ve numara değişikliği ile denemeler yapabilirsiniz. Bir süre sonra geçiyor bu sorun.


yagizerdem

gogo 05 : aynı şeyi biri daha sormuştu ama bebeğim düz yatıyor. bantları bir birine birleştiğimde de karnını sıkıyor :((Ezgi_MertBora

Bezin yan tarafindaki lastikli kisimlarin tamamini disari cikariyor musunuz? Ben bir iki kere dikkat etmemisim sizdirma olmustu.


yagizerdem

ezgi-merbora : bezledikten sonra parmağımı takarak lastikleri düzeltiyorum. sanırım bundan bahsediyorsun


Ezgi_MertBora

Evet yan lastiklerden bahsediyorum benim basima gelince paylasiyim dedim ama Sorun o degil galiba. Bir de belki ara donemdedir kilo bakimindan prima premium care 3 numara dokuz kiloya kadardi mesela. Biraz daha beklenebilir belki kisa sureli bir sorundan gececektir. Bilemedim ama bez degisimi de pisikle sonuclanabiliyor bazen ama denenebilir tabi:(mariposita

benimki de arada çıkarıyor. bez doyma noktasına ulaşınca dışarı taşırır. sizde o sorun yokmuş. o zman aklıma pipisinin pozisyonu geliyor. bezlerken aşağı doğru çevirin. yukarı ya da yanlara bakmasın pipiş. belki o zman hallolur.


olivia

Prima kullanıyoruz.Bizim kullandığımız şekli tarif etmeye çalışayım.Kullandığınız numaranın kilosuna uygun olduğundan eminsiniz sanırım.Yanlış bağlama söz konusu olabilir.

Bantları birbirine birleştirmeyin.Bezin ön yüzünde birbirine yakın iki simetrik şekil vardır.İki yandan da aynı şeklin üzerine gelecek yada bel çevresine göre işte ucuna gelecek şekilde yapıştırın bantları.(misal,sağ taraftaki bant sağdaki tavşanın tam üzerindeyse solda ki de tam tavşanın üzerine gelsin,yok kenarındaysa tam kenarına gelsin.)

Bantların kapandıktan sonra vücutta tahmini denk geldiği yer kasık oyuğu.Her iki bantı da yapıştırdıktan sonra,bezi hafifçe külot çeker gibi belden ve sırt kısmından biraz çekip yerleştirin.Sırt ve ön yüzdeki en üstte kalan boş kağıt kısımları geriye dışarıya doğru katlayın düzeltin.

Bu durumda önden göbek deliği açığa çıkacak.Bacak kenarlarındaki fırfırları dışarı gelecek içindeki koruyucu kalkan lastikli kısmı düzgün olacak şekilde düzeltin.

Bizim bebek hemşiremiz böyle öğretmişti bana ve numara büyütme zamanları dışında hiç sorun yaşamadık diyebilirim.Sadece gece sütünü çok içtiği zamanlarda artık bez taşacak kadar şiştiği için sızma kaçınılmaz oluyor.Gece sütünü kesme durumu yoksa ,o zaman gece hızlıca karanlıkta bir kez bez değiştirmek işe yarıyor.Cevaplamak için Üye ol