Verilen ilaçlarla ilgili kafam karıştı.yardım

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


kedidirkedi

ihtimaller üzerinden gidiyorlar. Mikrop almıssa bu ilaçlar fayda eder, etmezse zaten bir daha gelirler, o zaman alerjik oldugundan emin oluruz diye. 


Tobrex yenidoganlara bile kullanılabilen genellikle cok iyi tolere edilebilen bir damla. (Genellikle diyorum çünkü bizde ürtikere sebep olmustu, kullanamamıstık. Aklınızda olsun) Diger merhemi de kullanabilirsiniz cok zorlanıyoruz damlatmakta diyorsanız. Gecerse ne ala, gecmezse bakteriyel olmadıgından emin olursunuz.

Alerjik ise antihistaminik bir ilaç verilir. Siz bu arada alerjen olabilecek degişiklikler yaptınız mı onu düşünün. Şampuan, sabun, deterjan, yeni bir oyuncak vs.


Diger bir yöntem, ilacı kullanmadan önce, gözlerinin durumu cok kötü degilse, 3 gün boyunca sabah aksam serum fizyolojik damlatabilir. Gün içinde bir iki kere de demlenmiş ve beklemiş çayla gözlerini silebilirsiniz. Gecmezse ilaca baslarsınız.


tiara

tobrex de antibiyotiktir. bence göz mevzubahisken kafanıza göre tedavilere girişmeyin. doktorun söyledikleriyle içiniz rahat değilse başka bir göz hekimine gidin. gözün şakası olmaz..


fistikcik

Doktorunuz daha iyi açıklar ama göz meseleleriyle biz de uğraştığımız için tahminimi söyleyeyim : gözdeki herhangi bir sıkıntıda bakteriler çok kolay üreyip enfeksiyona sebep olabiliyorlar. Yani sorunun kaynağı alerjikse bile sonuçta elinizde bir de enfeksiyon bonus olarak bulunabiliyor. Biz Tobrex'in merhem formunu kullandık. Kızımın da sıkıntısının kaynağı başkaydı : gözyaşı kanal tıkanıklığı vardı. Ama bu durumda da enfeksiyon kolay gelişebildiği için göz doktorumuz Tobrex önerdi. Kedidirkedi'nin dediği gibi, yenidoğanlarda bile kullanılabiliyor. Doktorunuz da alerjik başlayıp enfeksiyona çevirmesin diye vermiştir.Cevaplamak için Üye ol