Memede uyuma sebebiyle gida saati duzenleyememek!

gulfemt soruyor: 7

tam da baslikta dedigim gibi, oglani memede uyutuyorum ama memeden de beslendigi icin gida saatini oturtamiyorum. Duzenimiz soyle; sabah 6:30 gibi kalkiyor, emzirmiyorum ve 8'e dogru babasiyla kahvalti yapiyor sonrasinda 9:30'da uyumak icin emiyor ve 11:00 gibi kalkiyor, 12:00'de oglen yemegi yedirmek istedimde yemiyor, hadi yarim saat daha oyalaniyoruz yine sıkıntıli oluyor, yani meme ara ogunden biraz daha tok mu tutuyor bilemedim? Sonraki yemek saatlerimiz ise hic belli degil, uyuyup uyanmasina gore ayarlamaya calisiyorum.

benim gibi memede uyutan ama yemek saatlerini duzenleyebilenler bi el atsin, nasil yaptigini anlativersin n'olur, nitekim ben bir turlu beceremedim!

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ilke_esma

Ben varim. Sorunumuz ayni emerek uyuyor. Sabah uyanirken biraz emiyor çok az..7de kalkiyor 9da kahvalti. Burda problem yok.10.30 11 arasi emerek uyuyor genelde 12ye kadar. Sonrasinda ben stres olmamak icin hic yemek teklif etmiyorum.uykudan kalkinca keyfi yerinde oluyor genelde.hic dokunmuyorum oynuyo. Ne zaman mizmizlanirsa o zaman yediriyorum ogle yemeğini genelde 13.30 14.00 civari oluyor.yani emdikten yaklasik 2 saat sonra. Yemeginden 1 saat sonra yogurt yiyor. 1 saat sonra da tekrar emerek uyuyor. Uyaninca biraz meyve yiyor kendisi kemirerek 2 saat sonra da aksam yemegi. Ve


ilke_esma

Aksam da emerek uyuyor. Yani emdikten sonra iyice acikana kadar bekliyorum ki hem o severek yesin hem de ben kendim stres olmiyim.


elummay

Ben de varım :) emerek uyuyor kızım. Bence işin sırrı net programlar, kesin saatler peşinde koşmamak. Bırakın bebeğiniz istediği kadar emsin, istediği kadar yesin. Zaten düzenini kendisi oturtacaktır, o zaman rahat edersiniz. 12de istemiyorsa 1de verin, veya bir gün iyi kahvaltı yaptıysa geç verin. Gerilmeyin, siz gerildikçe bebeğiniz de gerilir:) benim şahsi fikrim bu yönde. Keyifli günler dilerim :)


Logos

Bende emerek uyutuyorum.

Biz ek gıdanın ikinci ayındayız ama bence 9 ay içinde düzenin olması gibi bir gereklilik görmüyorum. Bence Siz emzirmeye odaklanın tam gaz. Yemekleri tanısın, tatsın Elif'in dediği gibi istediği kadar. (Tabi ciddi bir kilo alım problemi yoksa)

Ben listelere göre  vermiyorum ek gıdayı. Sadece geniş bir çerçevede verilmesi elzem olanları vermeye çalışıyorum. 
Miktarını, zamanını hafif esnek bırakıyorum. Bugün oğlum dün sabah bayılarak yediği muz ve peyniri reddetti. Banyo yaptırdım, uyuttum uyanınca sadece yumurta ve peynir yedi onuda bitirmedi.Üstüne emdi uzun uzun.


bellroad

bu konuda gorusler farklıdır elbet. ama ben cocukların rutinden hoslandıgını, belli bi rutini varsa kendini neyın beklediğini bilip ona gore daha sakin karsılayabildiklerine inaniorum. dolayısıyla uc asagı bes yukarı duzen kurmaya calısıorum. öncelikle ben emerek uyutmuyorum. yemek saatleri duzeni 9aylıkken soyleydı.

700 emzirme

900 kahvaltı - ustune uyku

1100 meyve

1200 anne sutu veya mama -ustune uyku

1430 yogurt

1600 sebze corbası - ustune uyku

1800 emzirme

1930 aksam yemegi veya muhallebi

2030 emzirme ustune uyku

uyanmamissa ya da yemezse elbette zorlamaz ve birazdan yeniden denerim.


meriden

Bellroad, imrendim günlük düzenine. Bende bazı gün öyle yapayım diyorum, bu sefer de sürekli bir yedirme modunda olmuyormusun? Malum yeme yedirme biraz zaman alıyor. Hoop bakıyorsun 1 saat sonra yine birseyler yemece, sanki mutfaktan çıkamıyorum ve herşey yeme yedirme etrafında dönüyor.

Bizim oğlan çok da iştahlı değil ama çok da hareketli mama sandalyesinde ancak biraz duruyor işte.

Yemiyorsa sonra yeniden deneyince yemeği ısıtıyormusunuz tekrar?

Bende emzirerek uyutuyorum keşke öyle olmasa ama kolayıma geldi vede küçükken zor olmuyor ah ne kolay uyudu diyorsun ama şimdi yorgunluk artıyor ve keşke kendi uyusa diyorum birde şu uyutma stresim olmasa. Çünkü artık öyle kolay uyumuyor hep emerken.

Malesef tavsiye edebileceğim bir düzenim yok, bende cevaplardan faydalanmayı umuyorum:)


gulfemt

herkese tesekkur ederiiiiimm :)

ben de bir rutin olmasi taraftariyim, zira cocuklarin o rutini sevdigini dusunuyorum :) memede uyumadan once meyvesini vermemi onerdi bir arkadasim, meyve ve meme ilk ara ogun, sonraki uykudan once de yogurt ve memede uyuma ikinci ara ogun gibi :) boylelikle saatleri biraz daha duzenli hale gelebilir sanirim :)Cevaplamak için Üye ol