ankara batıkent'de ilköğretim okulu arıyorum

nrkrtl soruyor: 5

uzun zamandır ankarada oğlum için iyi bir ilköğretim okulu arıyordum. hatta okul nerde olursa olsun oraya taşınmayı düşünüyordum.  ama hayat bazen planladığınız gibi olmuyor. batıkent kardelen taraflarından ev aldım ve mezburen oğlumda o bölgedeki okullardan birine gidecek. ama en iyisi hangisi bana yardımcı olurmusunuz? güvenebileceğim kaliteli bir okul istiyorum lütfen fikirlerinizi benimle paylaşın. teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Basak_Ada

4 yaqaşındaki oğlunuza mı arıyorsunuz ilköğretim okulu?


nrkrtl

:)

elbette oğlumu 4,5 yaşında okula gönderecek değilim. şu ana zaten kreşe gidiyor.

önümüzdeki sene anaokuluna başlıcak...

ama yinede bilmek istiyorum batıkentte oğlumu güvenerek gönderebileceğim kaliteli bir devlet okulu varmı? aksi taktirde farklı okullar bakıcam:(


Basak_Ada

Yok ben de okula şimdi göndereceğinizi düşünmedim zaten:)
sadece biraz erken geldi,o sebeple sordum.Ama annelik tabii herşeyi düşünmek istiyor insan.
Neyse Batıkentte de her yerde olduğu gibi kaliteli devlet okulları var.Siz daha önce nerede oturuyordunuz bilmiyorum ama sonuçta burası varoş bir semt değil,o yüzden bina,eğitim kalitesi ve Anadolu lisesi başarısı olarak nitelikli okullar mevcut.Necmi Şahin,Refika Aksoy,Kent-Koop,Mehmet Sağlam vb.
Siz kardelende oturduğunuzu söylemiştiniz.bu durumda oturduğunuz siteye göre kaydınızın otomatik olarak yapılacağı üç okul var.Abay,Kardelen ve Kürşat Bey İÖO.Bunlardan Abayı tavsiye etmem,Kürşat Beyde iki arkadaşımın çocuğu var memnunlar.Kardelen hakkında bilgim yok.Bulunduğunuz mahalle sınırları dışındaki okullara da kayıt yaptırabilirsiniz ama uğraştırıcı olur.Torpil,tanıdık,ikametgah vb.
Ama bir eğitimci olarak şunu söyleyebilirim,ilköğretimin birinci kademesinde yani 5.sınıfa kadar,okuldan çok öğretmen önemlidir.İyi bir öğretmene düşmezseniz okulun kalitesi çok da önemli olmayacaktır.Ya da burun kıvırdığımız nice okulda çok kaliteli sınıf öğretmenleri çalışmaktadır.Okulun başarısı ise ikinci kademede,anadolu lisesi başarısıyla ölçülür.
O yüzden çocuğunuzun okul çağı geldiğinde okul kadar sınıfında okuyacağı öğretmeni de iyi araştırmalısınız.


nrkrtl

teşekkür ederim başak_ada

ankaralı olmama rağmen 5 yıldır kıbrısta yaşıyorum, artık batıkentli olduk ve bölgenin çok yabancısıyım. bu sebeple oğlumun eğitimi ile ilgili endişe duyuyorum. bende bütün anneler gibi oğlum için en iyisini istiyorum. tavsiyelerinizi değerlendiricem tekrar teşekkürler.


brc07

Bende Batıkentte oturuyorum ve bana 4 yaşındaki kızım için yardımcı olursanız mutlu olurum.Cevaplamak için Üye ol