Bebek hareketleri

mineminem soruyor: 9

Kizlar kizim 8.5 aylik bicirim yuvarlanarak ilerleyebiliyo ama emekleme yok.tuhaf sesler cikariyor ama baba dede gibi heceler yok desteksiz uzun sure oturuyor alkis yapabiliyor. Gel gel  diye el hareketi yapabiliyo.Sizin bidiklarinizda durumlar nasil acaba kizim normal mi ilerliyor merak ediyorum.

Birde bebeklerini kaç kilo benim kizim 10 kilo.bazi bebeklerin kilodan da emeklemesi zor olabiliyormuş 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


m_eymen

Bizde de dede baba var. Alkış yeni yeni başladı. Farklı heceleri de var. Desteksiz oturuyor sadece birşeyi uzandığında yüzüstü yatıyor:) bizimkinde yuvarlanma yok. Biraz göbiş var da:)


halbuse

Benim kızım da bugün 9 aylık oldu, heceliyor, emeklemiyor sıralamıyor ama sürekli elimizden tutup yürütüyor günde 2 3 saat neredeyse. Alkış, bay bay, gel gel yapıyor. Bir kaç gündür elindekini ağzımıza uzatmaya başladı. Ama benden başkasına babasına bile gitmek istemiyor, sizinkiler de öyle mi?

Arkadaşımın oğlu 11 aylıkken heceledi, 9 aylıkken emeklemişti. Sizinki de bu aralar başlar annesi merak etmeyin:)


m_eymen

halbuse benimki de kimseye gitmek istemiyor. elinden tutup yürütme işini bizde de var. Çok keyif veriyor bana da yürütmek ama felaket yoruyor:)


mineminem

Biz o sorunu aştik şükür insanlarla bir arada tutmaya bak bebisinihalbuse

Ben de sürekli kalabalık ortamlardayım ama bakalım☺


AyazDenizz

Benim oğlumda bir hafta sonra 9 aylık olacak. Henüz emekleme yok, desteksiz oturabiliyor ve oyuncaklarıyla oynuyor. Kollarından tutup yürütmeye çalışıyoruz bizde, günde az bir sürede yürütece koyuyoruz, yürüteç de ayakta yürüyor çok rahat. dede, hadi, gibi hecler çıkarıyor, bazende değişik sesler... Kahkahalar atarak gülmesine bayılıyorum, çatlayacak derecede gülüyor kuzum:) Allah ağlatmasın hep güldürsün yavrularımızı. Bu arada benim oğlumda henüz hiç diş çıkarmadı, bekliyoruz bakalım. yabancıları yadırgıyor fakat belli bir süre sonra alışıyor.


mineminem

Amin ayazdenizz Rabbim korusun evlatlarimizi bizim dislerimiz 6.5 aylikken cikti şimdi üstten bekliyoruz.yabanci yadirgamasi bu aylardaki çocukların çoğunda var


msasa

Benim oglusumda 7.5 aylikken tutunarak ayaga kalkmaya basladi. Desteksiz oturuyordu. Yuruyus yapiyorduk bayiliyordu. Haftaya 10 aylik olacak 1 kac dakika tutunmadan ayakta duruyor iki haftadadir 3-4 adim atiyor tutunmadan ve cok hosuna gidiyor. Emekliyor ve yeni yeni siraliyor( heyecanla atildigi icin bazen devriliyor).Çak yapiyor cok da kolay ogrendi ama el sallama alkis falan yok ben de pek pratik yaptirmiyorum onun da etkisi var galiba. Baba dede cani isterse del(gel) beh(ver) diyor. Daha hic dis cikartmadi. Babasi 1 yasindan sonra cikarmis bizim de oyle olacak galiba. 8 ayda isiklari acip kapamaya bayiliyordu. Her cocuk farkli gelisiyor fazla ustunde durmamak lazim onu yapti bunu yapmadi diye bence. Zamani gelince herseyi yapacaklar miniklerimiz. Allah hepsini korusun hepsine 41 kere masallah:) bi de kadinlari hic yabancilamiyor ama erkeklerle sorun yasadigi oluyor:)


m_eymen

msasa maşallah çabuk ayağa kalkmış. çak yapmaya benim tosunum da bayılıyor. Onu çabuk öğrendi. Alkışı da bizim elimizden tutup yapıyordu. Şimdi kendisi yapıyor. Dişlere gelince alttaki 2 taneyi 5.ayında çıkardı. Şuan üstte 2 tane çıktı, diğer 2ler de çıktı çıkacak. 6 tane dişimiz var yani. Emekleme yok bizde. Yüzüstü durmayı hiç sevmiyor zaten. Emeklemesini çok istedim. Çok severim emekleyen bebeği. Sağlıklı olsun da emeklemesin ne yapalım. 


Cevaplamak için Üye ol