Normal sute gecis

meltem soruyor: 10

Dunku doktor kontrolunden sonra normal inek sutune geciyourz. Doktor tam yagli sut ver, sulandirmana gerek yok dedi. Bu konuda tecrubesi olanlardan yardim istiyorum. Siz nasil yaptiniz? Sulandirmadan verilen sut cok agir gelmedi mi? tesekkurler

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


esraozlem

Bizim doktorumuz da özellikle ligth ürünlerden kaçınmamızı ve tam yağlı pastorize sütü önermişti. İlk geçişte; ek gıda olarak kaşık mamalarından kullandığı için alışkın olduğundan Aptamil junior da verebilirsiniz, süte geçişi kolaylaştırır demişti. Ancak Ada Aptamil Junior'ı reddetti. Vanilya aromasından hoşlanmadığını düşündük. Bir iki aptamil denemesinden sonra normal süte geçtik. Sütü kaynatmadan, sıcak suda bekletme yöntemiyle hafif ılıtarak sulandırmadan direkt olarak verdik. Kısa sürede adapte oldu.

Şu anda çok soğuk olmamak kaydıyla her sütü içebiliyor. Günlük süt kullanıyoruz ancak tatilde, seyahatte vs bulamadığımız ender durumlarda çok tercih etmesek de UHT sütlerden de veriyoruz.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Oğlum sulandırmadan verdiğimde içmiyordu, ağır geldi. İlk başlarda yarı yarıya sıcak su ekledim, şimdi çok daha az ekliyorum. Bir de içine bal koyuyorum, 1 yaşını geçtiğimiz için bal da yiyebiliyoruz. Artık çok güzel içiyor. Yalnız doktorumuz günde 500 ml'yi geçmesin dedi (su eklenmemiş süt miktarı), bizim için bu imkansız zaten çünkü aptamil de içiyor.


ozguranne

Biz günde 1 bardak sek günlük süt veriyoruz sulandırmadan. 


Aysegul_Yagmur_Irmak

Allah allaaaah, sütün nasıl bir yararı olmaz, hayret bir şey. Milupa junior'a pek gerek yokmuş, zaten 3 no da 36 aya kadar kullanılabiliyormuş. Milupa'nın danışma hattında söylemişlerdi.


meltem

Cevaplariniz icin cok tesekkurler. Ben milupa ve benzeri (burdaki adi nutrilon) sutlerden normal inek sutune gecmek istiyorum. O sut tozu gibi seyleri hic icime sindiremedim. Sisede satilan sulu versiyonlari da pek cazip gelmiyor. Niyetim gunluk organik sut vermek, bakalim ne tepki verecek. Bu arada sut ise yaramaz denmesinin nedeni vitamin katkili olmadigindan mi acaba?Gulusoy

Normal kutu sütlerin endüstriyel marka formul sütlerden daha az katkılı ve daha yararlı olduğunu düşünüyorum. Hatta 6 aydan sonra bile öneren doktorlar var. Hem eskiden Milupa Junior mı vardı, gayet de güzel büyümüşüz biz :)


elvan

bir türlü süte geçemeyenlerden biri de sanırım benim... ilk denememde sulandırmadan süt verdim. suluğunun içine koymuştum. suluğun hatrına birkaç yudum içti. o kadar... bir daha almadı... ben de üstüne düşmedim. tekrar denemelere başlamak istiyorum. nasıl sevdirebilirim? bir fikri olan varsa paylaşabilir mi?


EBRUUSTUNER

Bizim doktorumuz 2 yaşından önce inek sütü önermiyor. Onun yerine Aptamilin toz veya sıvı sütünü veriyoruz.gulsum

bizde ilk başlarda pınar çocuk kullanıyorduk geçiş korkutuyordu bizi ama Güneşimiz hiç zorlanmadı ama şimdi Aysun Hanım ve Kızlarının'dan geliyor sütümüz herkese tavsiye ederiz.
Aysun hanıma ulaşmak isterseniz aysun@gundonumu.biz.tr adresine bir mail atabilirsiniz. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri bizzat kendisi dağıtım yapıyor. İsterseniz işyerinize (eğer ofisinizde sütü akşama kadar muhafaza edebileceğiniz bir buzdolabı varsa), isterseniz de evinize teslim ediyor. Evlere teslimde 5 lt altında dağıtım yapmıyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ballı süt olarak veriyorum ben sütü, biraz da sıcak su koyarak sulandırıyorum.


Cevaplamak için Üye ol