Memede uyuma bizi nereye götürür ?

fistikcik soruyor: 3

7 aylık kızım tüm uykularına emerek geçiyor. Dışarda olmam gereken nadir zamanlarda anneanne kucakta sallayarak uyutuyor ama sallanma meraklısı değil, ben sallarsam itiraz eder.
Zaman zaman uykuya dalmakta güçlük çekse de genel itibariyle bu durumdan çok şikayetçi değilim. Gece uyanmalarında emdikten sonra hemen tekrar dalabiliyor. Kızımla ufak seyahatlerimiz de oldu, gittiğimiz her ortamda (hatta biri bir konferans salonunda !) emerek uyuyuverdi. İlk haftalarında memeden ayrılır ayrılmaz kıyameti kopardığı için gelişmişti bu süreç, ama sanırım bugün benim için de onu uyutmanın en kolay yolu emzirmek...

Merak ettiğim nokta şu : bu nereye kadar böyle "sorunsuz" devam eder ? Bebeklerini emzirerek uyutan anneler, bunu ne zamana kadar yaptınız ? Emzirmeyi kestiğinizde bebek ne şekilde uyudu ? Kısacası memede uyumanın bizi götürdüğü yol neresidir, nereye çıkar bu yol, deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


mugmela

bir kizim memede uyuyor hala. 2 yasina kdr ok dedi doktor  benim de isime geliyor :) bu aralar gece uyanmadan yatiyor  hani memede uyursa devamli uyanir teorisi her zaman dogru degil anlaminda soyluyorum :) emsin ya takilmayin :)

bu arada yatmadan once sut de vermiyorum yani biberon fln zaten bitti sut dde yok keyfen emiyor...


fistikcik

2 yıl olmuş soruyu soralı :)
Şimdiki durumu paylaşayım : hala uykuların çoğuna emerek geçiyor. Ama memesiz uyumayı da biliyor. Bunu önce iş için dışarıda olmam gereken zamanlarda anneanneyle uyuyarak öğrendi. Ama yine de tam kendisi uyuyor sayılmazdı. Emdikten sonra arkasını dönüp uyumayı gece emzirmesini kestikten sonra öğrendi. Artık gece emmiyor, emdikten sonra (ya da gece uyanırsa) biraz şarkı söylüyorum, uyuyor.
Korkmayın yani, memede uyutmanın sonu felaket değil :))


slncvk

benim oğlumda memede uyurdu ve ben de bunu o zamanlar sorun etmiştim. ama doktorum bana "tadını çıkarın, daha sonra istesenizde bu keyfe varamayacaksınz" demişti:) ben de öyle yaptım. İyi ki de memede uyudu. çok özlüyorum o hallerini. Daha sonra kendi kendine uzaklaştı ve alıştı meme dısında uyumaya zaten. 
Cevaplamak için Üye ol