Doğumdan Sonra Saç Bakımı

melusina soruyor: 7

Saçlarımı 1 yıldır kestirmedim boya deseniz uclara geldi
Biran önce bakıma girmek istiyorum Loğusalık döneminde
saç boyatmak hakkında ddeneyimleriniz neler ?
Emzirmeye etkisi olur mu bir de tutar mı acaba
regl döneminde boya tutmaz deniliyor ya...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zeynepanne

ben 3 aylıkken boyattım. etkisi olmaz dedi doktorumuz. birçok doktor hamilelikte bile 4.aydan sonra saç boyasına izin veriyordu. ben hamileyken yine de boyatmadım.
emzirmeye etkisi yok diye biliyorum ama doktoruna sormanda fayda var. her ihtimale karşı organik yaptırabilirsin. istenen renk kolay tutmuyor ve organik boya çabuk akıyor  gerçi.
ben hala emziriyorum ve artık normal boya ile boyatıyorum.


melusina

teşekür ederim
iyice sıkıldım bu bakımsız halimden biran önce kendime gelmek istiyorum :)


perihan

https://www.nurturia.com.tr/questions/8f87d9b9-118d-4152-9411-9d8b009b34f8/1/hamilelikte-sac-boyama-ve-lazer-epilasyon daha önceden tartışılmış, buraya da bakın isterseniz.  Uçlara gelmiş boyalar için o hizada kestirseniz saçınızı?


melusina

teşekkür ederim :)
aslında  değişiklik istediğim için boyatmak istiyorum


iptal_uye

:))) melusina doğumdan sonra da insan bebeğini bırakıp bir kaç saatini kuaförde geçirmek istemiyor. istersen doğum öncesi en azından kestirebilirsin. zaten uçlarına gelmiş boyalar, kestirince renk karışıklığından, solgun uç boyalardan da kurtulmuş olursun. doğum sonrası büyük olasılıkla saçların dökülmeye başlayacak (inşallah kısa sürer ama...). benimkiler 6 ay dökülmüştü.  o yüzden de kestirmen iyi olur. ayrıca dökülen saçlar için canını sıkma, kel kalıcam diye de düşünme çünkü onlar hamilelik döneminde dökülesi olup da dökülmeyen saçlar :)

boya işini de böylelikle biraz ertelemiş olursun. böyle diyorum ama ben boyanmasında sakınca olmadığını düşünüyorum aslında, bebeğin biraz büyümüş olur ve biraz daha rahat vakit ayırırsın kuaföre ;)


melusina

aomer ve elenche teşekkür ederim cevaplarınız için
bu hamilelik hali iyice sıkmaya başladı beni
kendimi baştan aşağı yenilemek istiyorum :))
sanırım kuaför işi biraz bekleyecek


zehra

melusina, bence de dogum oncesi gidersen iyi olur. boyayi bilmiyorum, ama kesim icin boyle. hem fotograflarda daha guzel cikarsin, ben yapmadigima pismanim :) hem de dogum sonrasi elenche'nin dedigi gibi bebegini birakip birkac saat kuafore gidemiyorsun. biz kuaforu eve cagirmistik kesim icin, o da bir cozum tabi. :)Cevaplamak için Üye ol