mama sandalyesi?

kuras soruyor: 10

Arkadaşlar bebeğime mama sandalyesi alacağım ama kafam çok karıştı, çok yer kaplayanlar, çok fonksiyonlu olanlar, bacak arası emniyet barının tepsiye monte olması gibi bisürü özellik ve hepsini boşver ikea yeterli diyenler...önerileriniz ve tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim, en son bulduğum kanz mama sandalyesi iyiye benziyor içinizde kullanan varmı, tavsiye edermisiniz?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


fistikcik

Yanlışlıkla vurmuşsa dediğin doğru Sanemm ama bilerek vuruyorsa iş farklı ! Kızım yemeğinin bittiğini, artık o sandalyeden kalkmak istediğini kafasını oraya vurarak gösteriyor. Elbette biz de hemen müdahele edip kaldırıyoruz onu, ama bazen bir iki saniye için bile kafasını acıtsın istemiyor insan.


ema

    chicco poly kullanıyorum memnunum.Başka bir mama sandalyesi olsaydı kesin kırılmıştı.Oğlum içinde kendini ileri geri savuruyor ve inanılmaz derecede mama sandalyesini sallıyor.

    Başka bir mama sandalyesine güvenip oturtamazdım herhalde bide kilosu yerinde.Güvenlikte önemli bir unsur.
   Yer kaplıyor,yer değiştirmesi zor...ama ben sabit kullanıyorum.Bizde sadece mutfakta yemek yendiği için başka bir yere taşımama gerek kalmadı.


polen

chicco polly kullanıyorum ben,güzel. ama benim mutfağım çok büyük,yer kaplaması sorun olmuyor.ikeaninki de pratik görünüyor.


CokBilmis

Ben de Chicco Poly kullanıyorum. Pahalı ve yer kaplıyor. Ama memnunum.

Kızım basamağın basarak tezgah sandalyesi olarak kullanıyor. Bir tek onun üzerinde ayağa kalmasına izin veriyorum çünkü ayakları çok sağlam, altlarında silikon var kaymıyor.

6 aylıkken ve uzun süre oturamıyorken ve mutfakta neler yaptığımı görmek isterken mama sandalyesine oturtuyordum, hafif yatar konuma getirip sandalyeyi tezgaha doğru yan çeviriyordum. Bir yandan sohbet ediyorduk :) Bir yandan yemek yapıyordum. O da ne yaptığımı seyrediyordu.

Yer kapladığı için ve kızım hiç sevmediği için tepsisini çıkarttım, kullanmadığım zaman katlıyorum, kollarını indiriyodum, 20 cm kadar bir yer kaplıyor (derinlik olarak).

Ayrıca tekerleği var, her yere iterek götürüyorum (Fıtığım var, çekme hareketi yasak).

Temzilenmesi çok kolay. Muşambası siliniyor zaten. Şimdiye kadar da 2 defa söküp yıkadım. Söküp takması da kolay. İskeletini de balkona çıkarıp üzerine su dökerek temizliyorum, miss gibi oluyor :)

Ha, bir de aşağı yukarı inip çıkan asansörü var. Tezgah ya da masa boyuna göre ayarlayabiliyorum. Mutfak masamız ayrı, salondaki misafir masamız ayrı boylarda mesela. İkisinde de sandalyenin boyunu ayarlıyorum, kızım tepsisiz, sanki normal sandalyede oturuyormuş gibi masada yemek yiyor.

Hala sağlam, ikinci bebeği de büyütür içinde.


nilayk

Kraft'ın Circle kullanan veya ayak şekli konusunda yorumu olan varmı ?tugba25

merhaba.oğluma ilk kraft dan oldukca pahalı bı mama sandalyesı almıstık okadar hantal ve okadar cok yer kaplıyordu kı artık görmeye bıle tahammulum kalmamıstı zaten benım sıkıntılı prensım de sevmemıstı onu sonra ıkeadan oldukca ekonomık fıyata aldık ve bende oglumda ortak paydada bulustuk:) cok severek kullandık.gönül rahatlıgıyla tavsıye ederım


nilayk

nergiskokusu bende o konuda çok tereddütteyim.. Çok uzun zamandır beyendiğim bir mama sandalyesiydi ve e-bebek'te 145 TL 'ye düştü.. Kraft ile ilgili hiç bir yerde yorum bulamadım,sonunda gidip ikea alcam galiba..


ayberke

İKEA NIN mama sandalyesi toplatılıyor diye biliyorum.Tümdünyada emniyet açısından sakınca doğurmuş.Düşen yaralanan çocuklar olmuş.Bende babyhope kullandım gayet memnundum.2009da 125 tl ye almıştım.olha

arkadaşlar kanz mama sandalyesi dün itibariyle indirime girdi.cumaya kadar.ben oğluma aldım.aynı chicco polly benziyor.ama ondan çok ucuza , fiyatıda 169 tl. bacak arası aparatı tepsiyle çıkıyor . süper bence.


Sanemm

İkeanın mama sandalyesi değil, belirli bir koda dahil olan emniyet kemeri değiştiriliyor. Seri numaraşı belirtilen emniyet kemeri ikea mağzaları tarafından geri çağırılıp değiştiriliyor. İnternet sitesinde de bunu duyurmuş zaten.

Bu şu andaki seride olan emniyet kemeri değil. Serideki hata düzeltilmiş.Cevaplamak için Üye ol