Orta kulak iltihabı

exedol soruyor: 5

merhaba,


kızım 5 gündür kulak ağrısı çekiyor,orta kulak iltihabı olduğu söylendi agumentin şurup başladık fakat hiç fayda etmedi,2 saatte bir calpol ve ibufen vermek zorunda kaldım ağrıdan kıvranıyordu çünkü,düne kadar çocuk doktoru bakıyordu en sonunda hala devam edince  kulak burun boğaz doktoruna götürdük,başka ilaçlar verdi ve kulağını çizdi iltihabı akıtmak için,fakat aynı gece yine ateşi yükseldi ve ağrı yaptı gerçi ağrı artık 6 saate kadar düştü.

benim size sorum şu ki bu kadar uzun süren orta kulak iltihabı olurmu artık çocuk günlerdir ağrıdan ve ilaçlardan bitkin düştü hiçbişeyde yemiyor.normal bir süreçmi acaba bu konuda tecrübe yaşamış kimse varmı?

tşk...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozgu_naz

henüz 1.ayında yakalandı kızım ve 15 gün sürdü tedavi.Ama ağrının giderek azalması gerekiyor. Kulak çok önemli ihmale gelmez.Mutlaka bir dr daha görmeli derim ben.çok geçmiş olsun. Çocuk için dayanılması zor bir ağrı


exedol

bu gün tam 1 hafta oldu ağrı başlayalı,şimdiki durumumuz şu;zinnat antibiyotik kullanıyoruz,ağrı 6-8 saatte bir tekrarlıyor ağrı olunca ibufen ve ya calpol veriyorum kulağının içinden bişeyler aktı dün,kafama takılan en önemli konu ise gece 1 defa ateşi (kulaktan ölçüyorum)39.3 e çıkıyor ağrı ile beraber ve şurup verince ağrıda ateşte geçiyor.dün doktoruna sorduğumda novosef iğne yaptırın dedi,bu durumda gerek varmı emin olamadım,7 gündür sadece geceleri çıkan bir ateş belki bu gece geçer diye ümit ederek 1 gün daha beklemek istiyorum.çok uzun oldu farkındayım ama 1 haftadır mahvolduk çok kafam karışık.cevabınız için teşekkürler..


dilara

Merhaba,
öncelikle geçmiş olsun. kendim doktorum. oğlum bu sene 3 tam gün kreşe başladı ve nezle filan derken geçen haftalarda tonsillit oldu ve ilk kez augmentin kullandık. ateşi 40 derece oldu birkaç kez ve 1-2 kez kulağım ağrıyor da dedi.  augmentine 10 gün devam etti. belirgin işitme kaybı da oldu ama çocuk doktoru arkadaşım da geçici olduğu konusunda hemfikirdi. ne var ki antibiyotikten 10 gün sonra kulağım ağrıyor dedi yine. hem de hiç şiddetli bir ağrı değildi ama ben ne oluyor yahu bir de kulak burun boğaz dr.u arkadaşıma gidelim dedim ve oldukça yoğun iltihabı görüntüde kulak muayenesi ile karşılaştık. 'çizsem akmaz bile' dedi arkadaşım. iki farklı antibiyotiği aynı anda 1 hafta daha kullanmak zorundaydık ve iyileşti. ama ben hala 10 gün augmentin sonrası nasıl oldu bu derken süper bir bilgiye ulaştım:

augmentin ısıya çok çok duyarlı bir antibiyotik. buzdolabında saklandığında bile rengi hafif sararmaya başladığında tedavi edici etkisi sıfır.
oysa biz kullanırken şurup daha ilk günlerde kirli sarı olmuştu bile. bunu yine kendisi doktor olan ve kızına 11 kez orta kulak iltihabı sonrası tüp takılması gereken bir arkadaşımdan öğrendim. o da bu enfeksiyonların çoğunda augmentin kullanmış/önermişler.
ben hayatımızdan augmentin ve aynı etken maddeli şurupları çıkardım.

yeni tedavinizden hızlıca sonuç almanız dileğiyle. bu arada söz etmemişsiniz ama dekonjestan denilen ödem giderici bir şurup kullanmanız ve burnunu açık tutmanız da tedavini önemli birer parçası. dr.unuza danışın dilerseniz.


exedol

dilara teşekkürler paylaşımınız için,


dün tekrar kbb doktoruna gittik,kulağının içinde hafif bi et oluşmuş,antibiyotik iğne ve kulak 
damlası verdi,ben yinede başka bir kbb uzmanına göstermek istiyorum,tavsiye edebileceğiniz bir doktor varmı acaba?artık şaşırdım napıcağımı.
 


dilara

yanıtınızın üzerinden epey geçmiş, buraya fırsat buldukça girebiliyorum.
umarım herşey yolundadır.
bodrumda oturuyorum, buradaysanız önerebilirim evet.

tekrar geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol