Uyku muzigi

fluffy soruyor: 6

Bebegin uykuya dalmasina yardimci muzik tavsiyesi olanlar

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ebruli_ela

bizimki gazlı bir bebekti ve doğduğundan beri buziki orhan'dan kolik müzikleri dinleyerek sakinleşir ve uyur..tiara

white noise denilen sesler bebekleri rahatlatıyor. mesela kurutma makinesi sesi, okyanus sesi, yağmur sesi gibi..eğer telefonunuz iphone ya da androidse baby soother ya da relax and sleep isimli programları indirip bu tip sesleri bebeğinize dinletebilirsiniz. orada bunlara benzer çok çeşitli sesler var..yalnız telefonunuzu bebeğin odasına koymadan önce telefonunuzu uçak moduna getirmeyi unutmayın..


neretva

Dalga sesinde uyuyor, hem white noise gibi hem de belli bir ritmi var. Ama klasik müzikte de uyumuş babaannesinde. Ben kendi söylediğim ninnileri kaydetmiştim bir ara. Aslında neye alıştırırsanız onda uyur. Size kalmış. Yalnız ilk zamanlar müziği açtığınızda uyumak üzere olmasına dikkat edin. Ağlarken açarsanız bazı bebekler o müziği ağlamayla eşleştirip duyunca sakinleşmiyorlarmış. Bilmiyorum doğru mu ama aklımda kalmış.


ozdenin_oykusu

Joker de satılan kalsik müzik bestecileirnin bebekler için hazırlanmış CDleri var.sakinleştiriyor.öneririm


polen

hangi müzikte uyutacağınız size kalmış ama müzikle uyumaya alışınca heryerde uyutmak çok kolay oluyor,kesinlikle alıştırmanızı tavsiye ederim.benim kızım Deniz Candan Uzun'un sesinden ninnilerle çok kolay uyuyor.


moremi

Ben bebeğim doğduğu andan itibaren KAYAHAN ve EŞİNİN beraber söylediği bi ninni var "ANNESİ ONUÇOK SEVERMİŞ" adlı onu dinletiyorum bizimkisi hala her dinlediğinde gülümser.Müzik kutularının müzikleride güzel,kurup yanına koyarsanız hem dikkatini çekiyor hem de sakinleştiriyor.Cevaplamak için Üye ol