Bebegim öksürüyor

ayse_zehra soruyor: 10

19 temmuz 2012 tarihli bir bebegim var .. çokkk asırı öksüyüyor  ıhlamur kaynattım içmiyor baska ne verebilirim yardım ederseniz sevinirim bide burnu tıkalı zor nefes alıyor .. okyanıs suyu denedim işe yaramadı ..

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


ipekkusgoz

Ihlamur verdiyseniz, elma suyu da verebilirsiniz herhalde. Belki ek gıdaya geçmemişsinizdir diye düşündüm önce. Bir elmayı dörde bölüp kabuğu,sapı ve çekirdeğiyle birlikte kaynatıp,suyunu süzdürüp içirebilirsiniz belki. Fakat doktoru ne öneriyor, çok küçük çünkü. Burun tıkanıklığı için buhurdanlığa okaliptus yağı su karışımını koyup odasında bekletin demeye çekiniyorum açıkçası küçük olduğu için. En doğru tedavi şeklini doktorunuzdan almanızda fayda var.Geçmiş olsun.


ayse_zehra

tesekkürler doktora götürdük dün 3 4 gündür hırıltılı öksürüyor , ilaç yazamam dedi doktor küçük diye, bişeyi yok dedi yolladı öyle böyle deil ama büyük insan gibi öksürüyorr zor nefes aldıgından dolayı geceleride uyuyamıyor, elmayı denicem ..


neretva

Okyanus suyu damlattıktan sonra otribebenin aletiyle burnunu çekiyor musunuz? O çok işe yarıyor.


ipekkusgoz

Erbavivanın göğüs kremi vardı, ben ondan almıştım.Vicks hala kullanmıyorum çünkü. Belki o da iyi gelebilir. Sırtına ya da göğsüne (sadece bir yüze, ikisine birden değil) ya da ayak tabanlarına sürmeniz de iyi gelebilir.


ayse_zehra

cevap yazamıyorm msnden gördüm mesajınızı  ben yeniyimde

sorularınız burda görmek için ne yapmalıyımayse_zehra

aspiratörle çekmedim almadım o kadar işe yarıyormu bide iki türlü aspiratör varmış agzınla çekiyormussun birde siznki hangisi


ipekkusgoz

Ağzınızla çektiğiniz daha iyi. Ötekileri kullanırken siz bile sinir oluyorsunuz. Ama inşallah sizin ki sorunsuz çektirir.Biz maalesef hiç başarılı olamadık o konuda. Çekebilmeniz tabii ki çok faydalı olacaktır.


ayse_zehra

işallah bide öksürüğünü kesecek bişiy yapabilseydim elma kesin geçiriyormu ben yeni yeni cam rendede  elma rendeleyip vermeye basladımayse_zehra

kesiyomu peditus öksürügü aşırı bogazları yırtılcak öksürmekten..  bundan hemen hemen 1 ay öncede hasta olmustu bebegim 38 derece ateşi vardı  doktor  calpol ve infex yazmıştı 1er çay kasıgı doktordan doktora fark var bu sefer daha şiddetli öksürük ama surup yazamam dedi bana kızdı küçücük bebege ne surubu diye.


ayse_zehra

teskkürle hepinize yardımınız için peditusu denicem polatlıdayım ..ilaç yazmayanda  saglık ocagı doktoru bebegin gülüyor ya hasta bebek güler mi dedi bide bana  adam ..Cevaplamak için Üye ol