mide bulantısı

done soruyor: 10

9 haftalık hamileyim sürekli mide bulantım oluyor ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


35

ELİNDEN ÇUBUK KRAKERİ EKSİK ETME İLK ÜÇ AY BU BULANTIYI NE YAPARSAN YAP ÇEKEcEKSİN...!


jildando

Dayan:) Ne yazık ki çok da yapılabilecek birşey yok. Çok kötüysen doktorundan sana ilaç yazmasını isteyebilirsin. Onun dışında aç kalmamaya bak. Akşam yatarken yanına kraker falan koy, sabah kalkmadan da ye, biraz daha uzan kendine gel oyle kalk. Bana iyi gelirdi, yoksa boş mide bulanmaya başlıyor, ve kahvaltı edemez oluyorsun. Bazı şeyler saatler sonra bulantı yapabiliyor, onları biraz deneme yanılma yöntemi ile keşfet. Mesela gene ben, sabah yumurta yersem öğleden sonram çok kötü oluyordu.
Ama herşeyden önce dayan diyeceğim çünkü eğer şansın varsa 12. haftadan sonra mucizevi bir şekilde geçiyor mide bulantısı, tabi bazı istisnai durumlar olabiliyor ayrı, ama bildiğim kadarı ile onlarda da azalma oluyor. Guzel bir hamilelik gecirirsin umarım:)


ildeniz

leblebide iyi geliyor.Ben 18.haftadayım  hala bulantım oluyor.seyrek ama muhakak oluyor.kreker bana da iyi geldi bide sarı leblebi.:)


mamakurt


Sik sIk ve az az yemeye calis, miden bos kalmasin. Kraker/ekmek cinsi seyler mide bulantisini bastirmaya yardim eder. Susuz da kalma bu arada.

Zencefil ve karabiberli bal iyi gelebilir.

Ayrica akide sekeri veya lolipop cinsi kati sekerler de iyi gelebilir, ozellikle limon/portakalli olanlari.

Vucudunu dinle, caninin istedigi veya midenin kaldiracagini dusundugun seylerden yemeye calis. Zamanla neler iyi neler kotu geliyor kesfedersin. Merak etme, ilk uc aydan sonra gececek bu bulantilar (insallah :-))


gulunkokusu

4 ayım dolana kadar mide bulantısından kurtulamadım ilaçlarda fayda etmemişdi,ne dişmacunu nede şampuan kullanamıyordum mutfak kabusumdu eşime bile yaklaşamıyordum yasdıkta yatamıyordum,aklına gelicek herşey kokuyordu,doktora isyan etdim doktor bana harika biz hamilelikte mide bulantısını severiz dedi çok kızmışdım 4ay 4ayım doldu kendiliğinden kesildi.2,5 yşında oğlumvar şimdi 2ciyi hembulantı yüzünden hem sezeryan yüzünden istemiyorumjildando

Bir de naneli ciklet ve şeker iyi gelirdi bana


EmirPinar

Şuanda 31 haftalık gebeyim ve 6 aylık olana kadar mide bulantım devam etti ne yazıkki...hele bir de çalışıyorsanız ve yolunuz uzak mesafedeyse Allan yardımcınız olsun:) bulantı ilaçları verdi doktorum ancak uyku hali yarattığı için kullanamadım en iyisi çantanda bir kaç adet poşet ve ıslak mendille gezmek:)


Gleam


3.5-4 ayın sonuna kadar benimde bulantılarım devam etti.Ne yazık ki hiç bir şey fayda etmedi.
Yiyebildiğim tek şey makarnaydı. Şimdi o günleri hatırlamak bile istemiyorum.sevfurkereym

ben 9 ay çektim o bulantıları her yediğimide çıkartıyodum.yemek yemek işkenceydi.pişiremiyodumda.ameliyat masasında oğlum doğdu o an bile içim dışıma çıktı yani.hiç bişe kar etmedi maalesef.


Daphnes_Mum

4. aya kadar bulantıdan içi dışına çıkanlardan biride bendim, o dönem resmen öldüm öldüm dirildim. Tavsiyelerenuysam bile hiç bir işe yaramıyordu benimki sadece sabahları yada belli bir saat aralığında bulantı değildi, sabah gözümü açtığım an bulantı başlıyordu taki o gece gözlerimi kapatana kadar. Ama olsun tüm bunlar kızımın benle olduğunu, sağlıklı bir şekilde geliştiğini gösteriyordu bazen kendimi kaybedip ağlama krizlerine girsem bile mutluydum. Şimdi düşünüyorumda bu bulantılara 4 ay değil 9 ay katlanacaksın kızına sahip olmak için deseler hiç farketmez... ona sahip olmak herşeye bedel....Cevaplamak için Üye ol