Yatır kaldır uygulamam kabusa dönüştü, yardım lütfen :((((((

nehir soruyor: 1


   Ekin 9 aylık oldu, hiç bir geleneksel yöntemle uykuya dalamadığı için artık Y/K şart oldu dedim ve işe koyuldum. Geçtiğimiz pazar gününden itibaren ben ve bakıcımız Y/K uyguluyoruz.
1. gün: Pazar ilk deneme 1 sa 45 dk sürdü ama soluna dönük olarak uyudu, kitapta yazdığı gibi yüzü koyun değil. (Biraz da yüzümde elini tuttu, sonra bıraktı).İyi de uyudu.
Aynı gün akşam banyodan sonra 15 dk içinde uyudu (anne sütü alınca mayıştı tabi)
Gece 03.30 uyandı. Acıkmıştı, besledim ama 30 dk uğraştırdı.Ağlamadan  :))
2.gün: ilk deneme 45 dk uğraştım-sonunda ağladı ve susunca sızdı. ikinci denemede çok ağladı 1,5 saat uğraştırdı. Yine son kapanış yüzü koyun değil sola ya da sağa yatıktı galiba (onu not etmemişim) Gündüz o kadar canım çıkmıştı ki gece yatır kaldır falan yapamadım. Zaten gerek de kalmadı,2-3 kez uyandı ama sağından soluna vs.çevirip emzikverince daldı.
3.gün: öğleden önceki uykuda 1 sa 05 dk uğraştım. Sonlara doğru ağladı. Tam süre kısalmaya başladı diye sevinirken öğl.sonraki denemede 1,5 saat uğraştımyine ve yine çok ağladı. Ben de mahvoldumyorgunluktan ve moralim de bozuldu :(((((( Gece fire verdim. :((( Uyanınca emzirdim. (Birinde gerçekten açtı, diğerinde değildi)
4.gün(Bugün): Öğleden önce bakıcımız 20 dk da uyuttuğunu söyledi. Ben de sevindim öğld.sonra biraz daha iyi gececek diye  amaaaa yanılmışım. 1saat 15 dk sürdü,ben moralman çökmüş, pestili çıkmış biçimdeydim, sonuda yanına yatmam gerekti, ancak öyle uyudu. Zaten 45 dk- 1 saat sonra beslenme öğünü geldi ama ben kitaptaki gibi Ekin i uyandıramadım çünkü onunla yeniden uğraşacak mecalim kalmamıştı. Uykusunda anne sütü verdim devam etti.  

Hata yaptığım yerler de var sanırım, ama bezmiş durumdayım.
3 ay da 4 aylıkken 2 günlük yarım yamalak bir Ferber (ağlatma )denememiz oldu malesef,Tracy ile tanışmadan önceydi...
Bir de Ekin çok hareketli bir bebek, yatağına koyunca hemen ayaklanıyor, yatağının korkuluklarına tutunup duvarlara pat pat vuruyor, oyun oynamaya başlıyor. Yakınındaki her şeyi kemirmeye çalışıyor. Arada bir bana doğru gelip ayağa kalkıyor ben de o zamanlarda Y/K yaptım başlarda. Sonra baktım o tırmanmalar benden kaçmaya dönüşmeye başladı. Ben onu alıp yatırıcam diye duvara yapışır oldu zavallım. iyice uykusu açılır oldu. Ben de ne zaman ayaklansa Y/K yapmaya başladım ama  hala tam olarak hangi esnada Y/K yapmam gerektiği konusunda aklım karışık. Her şey dikkatini cezbediyor. Gece daha şanslıyım bu açıdan ama gündüz mahvediyor.

1 ay önce işe başladım ama yarım gün çalışıyorum.
Ekinin alt 2 dişi geçen ay çıktı, diş dönemindeyiz diyebilirim.
2 hft önce emelemeye ve bu hafta da aktif olarak sıralamaya başladı.
Kısacası son dönem hayatında epey bir değişiklik oldu. 

Y/K başladım bi kere geri dönmek de istemiyorum ama hiç gelişme kaydedemiyoruz, her gün aynı stress. Ben çok yoruldum artık. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir süre ertelemek mi gerekir onu da bilmiyorum :(((( Ama ertelesem bir daha bu çileyi çekmeye cesaret edebileceğimi de sanmıyorum. Ya da başka bir yöntem mi denesem ??????????????????????   

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


nehir


Sevgili Başak,

Kendini sorgulama sürecinin işleyişiyle ilgili tanımlamalarında kendi yansımamı gördüm :))))) diyebilirim. Ben de en ufak bir şüphede "acaba mı?" yla başlarım. Ama pişmanlık duymakta -özellikle belli konularda-üstüme yoktur. Bazen olayı abartıyorum da sonra toparlıyorum-"yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var"A.BEHRAMOĞLU. diyerek :))))

Paylaştığın için teşekkürler,
           Sevgiler...
Cevaplamak için Üye ol