kanguru kullanımı...

cincaloz soruyor: 3

merhabalar tüm annelere..kanguru ne zamandan ne zamana kullanılabilir????kaç aylığa kadar????sağlıklı mıdır?güzel günler dileği ile.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Elsa

yenidogan icin kullanmak istersen  infant insertle beraber  almalisin ama onu almazsan 7kgdan itibaren kullaniliyor.benim sahsi fikrim ilk aylarda wrap tarzi bir sey kullanmak sonrasinda ergoya gecmek.tabii bunu soylerken ben bebegin cok tasinacagini varsayiyorum,ozellikle ilk aylarda,sadece disarda degil,evde de.mayaberry

wrap tarzı  kullanışlı olabilir öylede gözüküyor bebek için :) ama benim gibi çok çabuk sıkılan biri için kullanımı çok zor. hayatta sarıp sarmalama yapamam gibime geliyor. benim için click sistemli bir taşıyıcı çok daha kullanışlı sanki... ergo ile babybjörn arasında tercih yapmalıyım gibime geliyor. hem sadece ben değil baba da taşıycak .. baba olmadığı zaman yanımızda sadece ben taşırım ki baba da hayatta wrap tarzı şeylere dolanamaz :)) elinde taşımayı tercih eder onun yerine sanırım :) teşekkür ederim elsa cevabın için..


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bize de bir arkadaşım chicco marka bir kanguru vermişti oğlumda. Biz genelde bebek arabası-anakucağı sistemiyle gezmeyi tercih ettiğimiz için 1-2 kere kullandık sadece. Ben de kaç kilodan itibaren kullanılır, ya da kaçıncı aydan itibaren bilemiyorum. Mesela henüz başını bile tutamıyor Irmak hanım, onun içib tehlikeli olur sanki şu an kanguru kullanmak, ne dersiniz???
Cevaplamak için Üye ol