Kuşadası anaokulu ve ortaokul tavsiye

NEK1116 soruyor: 3

Merhaba,

2021-2022 Eğitim- öğretim yılı itibariyle Kuşadası da ikamet edeceğiz. 

Anasınıfına ve ortaokula başlayacak iki oğlum için okul arayışı içerisindeyiz.

Öncelikle devlet okulları olmak üzere özel okullar (eğitim, ücret vs.) hakkında da bilginiz varsa paylaşmanızı rica ederim. 

Şimdiden teşekkür ederim. 🙏

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


jadeyksl

ben de aynı durumdayım umarım cevaplayan olur


dilekpoyraz

Merhaba,Kuşadasında hem öğretmenim hem de 3.sınıf velisiyim..

Şöyle anlatayım; Devlet olarak düşünürseniz İlkokul için merkezde olan Rahime Bilici İlkokulunu tavsiye ederim, adrese dayalı aldığı için o mevkide adres ayarlamanız gerekiyor. Ortaokul için de Belkent Ortaokulunun idare yapısı, öğrenci profili genel anlamda iyidir. Son Lgs başarısını tam bilemesem de çevremden gözlemlediğim iyi okullardan birisidir.

Özel olarak düşünürseniz ilçede zaten çok seçenek yok.3 tane özel okul var. Benim oğlum İstek okuluna gidiyor ve memnunuz(biz ilkokul için hem çalışan anne olduğum için hem de iyi öğretmen arayışı içinde olunca İstek okulu mantıklı gelmişti).

Söke İlçesi de Kuşadasına çok yakın yaklaşık 25-30 km orada özel okul seçeneği daha fazla, servisler ile gidip gelen çok öğrenci var oraya da..


dilekpoyraz

Siz anaokulu sormuşsunuz bn ilkokul söyledim:) Anaokulu bilgisine çok hakim değilim. İstek Anaokulundan memnun olan veliler tanıyorumCevaplamak için Üye ol