kesintisiz gece uykusu

_serap_ soruyor: 5

oğlum 6 aylık.genel olarak okuduğum kitaplardan edindiğim bilgilere göre bu ay son şansım uyku eğitimi için.yoksa en az 2 yaşına kadar gece uyanmaları devam.

uyku eğitiminden anladığım  gece ağlasa da yanına gitmemek,yada önce 5 dk. bekleyip yavaş yavaş araları açıp öyle yanına gitmek gerektiği.

hiç yanına gitmemeyi yapamam,bizimki morarana kadar ağlar ısrarlaonu geçtim komşular ayaklanır.5 dk 10 15 dk aralarla yanına gidip sakinleştirmeyi denemem lazım.ama bir türlü bunun bebek için atavmatik olduğuna inandıramıyorum kendimi.

öyle olunca da uygulamada istikrarsız oluyor.gece yatağında ağlatılan bebeklerde uyku problemi olmaz mı yani???

yemesi için zorlamıyoruz problem olur diye,ama uyanınca kendi kendine uyuması için ağlatarak zorluyoruz.

mutlaka çalışmalar doğru söylüyordur ancak gel de anlat bunu yufkayürekli anneye.çocuğa işkence yapıyormuşum gibi geliyor,kıyamıyorum.

hadi şimdi çalışmıyorum da işe başlayınca pişman olucam uyku eğitimine  sadık kalmadığımdan dolayı.

işe yaradığını en azından siz annelerden duymak beni bu konuda cesaretlendirir.kitaplardan değilde canlı kanlı anneler den uygulama ile ilgili fikir almak istiyorum.

bunu deneyip başarılı olan anneler var mı?destek olursanız sevinirim.bi de annelere şunu sormak istiyorum.bebişin hiç bir ağlamasına mı cevap vermiyorlar,yoksa sadece 4-5  saatlik açlık uyanmasından daha erken uyanmalara mı?gerçi kitaplara göre 8 saat emmeden kalabilirmiş gece.ancak biz henüz tecrübe etmedik öyle birşeyi.

benim bebiş  ' hiç kalkmadı bu gece'  dediğim zamanlar 4 saatte bir uyanır emer yatar.gerçi bebişim emer hemen yatar ,ağlamayı uzatmaz.ben de  bu uyanmaları acıktı,uyandı diye yorumluyorum.bu  uyanmaları normal karşılıyorum.ancak saatte bir yada yarım saatte bir uyanmalar usandırıyor:( bu arada ek gıdaya geçtik diye değil benim bebişim  baştan beri böyleydi.

yardımlarınızı bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


CokBilmis

Aynı satte emzirirseniz düzenli olarak, aynı saatte kalkmaya alışır. Aralarda uyandığında emzirmedne uyutmayı başarmanız lazım tabii.

Bu arada ileriki dönemlerde de aynı saatlerde uyanmaya devam edeceğini de aklınızın bir köşesinde tutun.


_serap_

yzc aysenur ben en azından 4-5 saatte bir kalkarsa emziriyorum.ama arada kalkmalarda sallıyorum,pışpışlıyorum vs. ve emzirmeden uyuyor.sizede tavsiye ediyorum.


_serap_

mango siz nasıl uyutuyorsunuz?


aslibulut

cidden sallamadan nasıl uyutuyosunuz mango.ben de yazayım tecrübemi.bebeğim doğduğundan beri gece uykusunu unuttum.çok sık uyanıyor.her uyandığında emiyor.emiyor dediğim 2 fırtt çekiyor sonra popişini dönüp yatıyor.ben aslında bunun açlık olmadığının alışkanlığa dönüştüğünün uzun süredir farkındaydım ama ben de uğraşacak derman yoktu kaderime boyun eğimiştim.geçen hafta doktor kontolünde doktor bu duruma kızdı.1 yaaaşındaki çocuğun bu kadar uyanması anormal artık kesinitisiz uyuması lazım alıştıracaksın yoksa çökersin deyince gaza geldim.bu hafta işten izin aldım.ilk önce gece beslenmesini keserek işe başladım.bizimki kalkltı baktı meme yok ağlamaya başladı.tam vazgeçecekken eşimin verdiği gazla devam ettim.1 saat uyumadı.ağlamayı kesti yatakta oyun oynadık sonra çok uykusu geldi park yatağında salladı uyuttum. 2. kalkışında yine mızıldandı su verdim.ve öyle gitti.bugün 4. gün.maaşallah yine kalkıyo ama ağlamıyo.ya direkt sallıyorum uyuyor ya da azıcık su veriyorum uyuyor.ama hala uyanıyor.bakalım nasıl olacak.kendi kendine dalamıyor o ayrı mesele.sallamazsam hele de meme de yok çok zor olur diye o işe sonra bakacam

 


adamavi

su verelimde ek gıdaya geçince gündüz emmesi azaldı benim göğüslerimde gece emzirmeyince feci rahatsızlık veriyor o zamanda sağmak için kalkmam gerekiyor gece emdikçede gazı artıyor tabi kısır döngüye dönüştü hele şu sıralar sanırım bir büyüme atağındayız ki saat başı bazen saati bulmadan uyanıveriyor ve feryat figan bir şekilde ağlıyor bu gece emzirmelerini kesmek ne zormuş uykuya ihtiyacım varrrrr:(
Cevaplamak için Üye ol