Bebek - hazır değiliz

nurti soruyor: 10

eşim hamile ama daha hazır olmadığımızı düşünüyoruz ne yapabilirim

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


melihece

hazır olmamak derken ? ne anlamda maddiyse bilemem ama maneviyatta babalar bebek doğunca hazır olabiliyorlar ancak :)


melihece

bu arada 13 haftalık yazıyor zaten kanuni sınırı gectiniz o bebişin kalbi atıyor ve kocaman oldu herseyi var artık ve sizi hissedebiliyor babası benim eşim konustugunda bile kızım oynar ona vururdu karnımdan herseyi hissediyor artık


mohter_of_sons

HİÇ BİR ZAMAN DÜNYAYA BİR CAN GETİRMEK KONUSUNDA HAZIR HİSSETMEZ İNSAN!!! AMA İNANIN, ONU HİSSETTİĞİNİZDE, İZLEDİĞİNİZDE HELE KOKUSUNU DUYDUĞUNUZDA ASLINDA NE KADAR HAZIR OLDUĞUNUZU ANLAYACAKSINIZ....


melihece

benim eşim 2 sene ben istedim o erken dedi bebegimiz dogdu ve bana dönüp dedi ki keske evlenir evlenmez yapsaymısız kuzumuzu cok duygulandım:)


lalena

oncelıkle baba olacagınız ıcın tebrık ederım :))

planlı olsun ve ya planlanmamıs olsun bebek olayı ınsanın hayatını cıddı anlamda degıstıren bı unsur oldugu ıcın bence tam anlamıyla hazır olmak cok zor. kendınızı kasmayın derım. sadece olabıldıgınce esınızle bebek hakkında herseyı konusun.

henuz cok yenı evlı ve suprız bır bebek ıcın anne baba olmaya hazırlanırken! (hamıle oldugumu ogrendıgımızde) fellık fellık anne baba olma kursu aramıstık.sımdı guluyoruz o panık ve tuhaf halımıze :))
fistikcik

Merhaba,
Öncelikle sizi tebrik etmek isterim, henüz hazır olmadığınızı düşünseniz bile ilgili bir baba adayına benziyorsunuz :)
Yazım şekliniz bende bebek sahibi olmaya hazır olmayanın eşinizden daha çok siz olduğunuz izlenimini uyandırdı. İkiniz de bu konuda hemfikir olsaydınız zaten 13. haftayı beklemeden gerekli adımları atardınız.

Erkekler için çocuk sahibi olmaya hazır hissetmek kadınlara göre çok daha zor. Kadınları doğa hazırlıyor. Önceden hazır hissetmiyor olsalar bile hamilelik sürecinde, hormonlarla, bebeğin hareketlerini hissetmeyle vs. hazır olmaya başlıyorlar. Erkek bunların dışında kaldığı ve hormon desteğinden yoksun olduğu için bu kadar kolay hazırlanamıyor tabii.

Her durumda, eşinizin hamileliği 13 haftalık ise zaten bu aşamada durumu kabullenerek kendinizi hazırlamaya başlamaktan başka yapılacak bir şey yok.
Şunu da belirtmek isterim : bir bebek sahibi olmaya hazır olmak öyle bir sabah uyanıp "Evet, artık hazırım" diye hissedilecek bir şey değildir. Hele de erkekler için. Bebekle ilgilenerek, onu uyutarak, omzunuzda rahatlatarak, şarkı söyleyerek, biraz daha büyüyünce ellerinden tutup yürüterek hazır olacağınız bir şeydir. Yani bu sürece dahil oldukça kendinizi hazır hissedeceksiniz. Dışında kalırsanız ömür boyu hazır hissetmeyebilirsiniz.

Bu konuda eşinizle hem fikir değilseniz (ki değilsiniz gibi görünüyor), lütfen başının etini "Ben istemiyorum bu bebeği" sözleriyle yemeyin. Hazırsınız veya değilsiniz, bu bebek artık var. Doğumdan sonraki hislerinizi şimdiden bilemezsiniz. Hem Perihan Mağden'in şu nefis yazısındaki gibi, çocuk kadının hakkıdır, unutmayın :)
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=902923&Yazar=%20&Date=13.11.2008&PAGE=


drusella

hiçbir zaman hazır hissetmeyeceksiniz :) insanların göz korkutmalarından uzak durun; artık hayatınız bitti, eve kapanacaksınız aşk filan kalmadı gibi yorumları duymazdan gelin herkes kendi deneyimini yaşar. imkanınız varsa ilk fırsatta örneğin önümüz bayram biriki günlüğüne eşinizle başbaşa biryerlere gidin. ve mutlaka bir psikolojik destek alın, gebelikte eşiniz hormonal değişiklikler nedeniyle zaten biraz stres yaşayabilir, plansız gebelik de üzerine tuz biber olmasın. 

eşim anne olmaya ne zaman hazır hissedeceksin diye sorduğunda asla demiştim, o yüzden beklemeye gerek görmedik, (33 yaşımda :)) şimdi 6 aylık bir kızımız var ve iyi ki dünyaya getirmişiz diyoruz.


nurti

hepinize güzel yorum ve cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederimmelihece

peki su an ki düşüncelerinizi sorsam bakıs acınızı duygularınızı ? esinizin duygularını?


nnunnis

birde şöyle düşünün çocuk sahibi olmak isteyipte her yolu deneyen ama hala çocuk sahibi olamayan insanlar (çevremde bizzat gördüğüm) da var.Ne şanslısınız ki bir bebeğiniz olacak .Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Burun tikanikligi 2

Doğum öncesi süt arttırıcı 5

Uykuya dalma problemi 11

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,