bebeğim kucağımdan inmiyor!

amatoranne soruyor: 3

Arkadaşlar, 6,5 aylık bebeğim biraz destekle oturabiliyor. Kendi kendine oyun oynamasına teşvik olsun diye zaman zaman   oyun minderinde yalnız  bırakıyorum, uzaktan gözeterek tabii.. Ama en fazla 3 dakika duruyor,  sonra kıyameti koparıyor. Her ağladığında hemen kucağıma almak istemiyorum ama ağlamasına da dayanamıyorum. Sizin tecrübeleriniz nelerdir? Paylaşırsanız çok sevinirim :)

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


selencem

Bence yalnız bırakma, yere oturup onunla oyna. Kucağına gelmek isteyecektir. Gelsin, buraz sarılıp, bir oyuncakla dikkatini çek. Oyuncakla ilgilenirken kucağında (bağdaş kurduğunu düşün) oturt. Sonra yavaş yavaş bacaklarının arasında oturt. Ben öyle yaptım. 1-2 haftada alıştı. Hala 5 dakikadan fazla tek başına oynamıyor ama ben yanındaysam beraber yerde takılabiliyoruz. Emeklediğinde daha rahat oluyor, 2-3 ay sabir :)


mibrim

Ben şunu farkettim ki kendi kendine bıraktığım vakit yanında radyo,şarkı vs. açtığım zaman daha uzun süre oyalanıyor..Bilmem herkeste işe yarar mı ama deneyin isterseniz..


amatoranne

..sanirim ben bebegimin bir an once kendi kendine saatler gecirmesini istiyorum. 5 dakika gercekci bir zaman halbuki! sabirli olmaliyim..

Muzige gelince evet etkili oluyor..ozellikle begendigi parcalardan acarsam
Tesekkur ederimCevaplamak için Üye ol