yazın nasıl giydireceğiz?

Gulusoy soruyor: 5

İlk yazımızı yaşayacağız, alışverişe başlamak lazım :) Yazın içine kısa kollu bady, üstüne tshirt - şort mu giydireceğiz yoksa bady gereksiz zaten çok mu sıcak olur? yoksa alt üst takım da mı kullanışsız, tek parça şort lu tulum mu almak lazım? çorap mesela, yazın da şart mıdır? oğlum 7 aylık, ne alsam bilemedim. ee malum, mağazalarda herşey çok çekici görünüyor.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Zelal_

Bulunduğunuz yerde yaz mevsiminin nasıl geçtiği önemli tabi, ben aşağıda Çeşme'de geçen yaz giydirdiklerime göre birkaç şey yazmaya çalışıcam.
Bence çorap gerekli değil, ama serin yaz akşamlarında dışarda giydirmek için 1-2 çift olmasında fayda var. Gündüz tek parça askılı tulumlar çoook işe yarıyor, hatta öğlen saatlerinde sadece askılı çıt çıtlı body bile yeterli oluyor. Akşam saatleri için yarım kollular, şortlar hatta ince eşortman altları ve yine 1-2 tane mevsimlik ince ceket işinize yarayacaktır diye düşünüyorum.


Damla

Biz de en çok tek parça tulumları sevmiştik, havanın sıcaklığına göre kısa kol, ya da kolsuz. Evde sadece çıtçıtlı body ile dolaştığı da çok oldu ama birazcık paçası olan yazlık tulumlar bezi daha iyi toparlıyor sanki.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Atlet-külot takımlar, kısa kollu bodyler, atlet bodyler, penye tişört-şort takımlar, penye kolsuz şort tulumlar... Biz böyle giyindik geçen yaz. Bir süre çorap giydirmedim ama sonra arkadaşım "bebeklerin ayakları terliyor, teri soğuyor, doktorumuz giydir dedi" dedi, ben de giydirmeye başlamıştım. Çorap bulunsun, gündüz giymese bile akşam dışarı çıkarken falan giyer.


Damla

irmakyagmur yazınca aklıma geldi, atlet külot takımlar da kullanışlı oluyordu gerçekten.

Bir de emekleme döneminde yerde çabalarken çorap yavaşlatıyor. Çıplak ayakla kendilerini itmeleri daha kolay oluyor. Ilgaz'ın emekleme dönemi tam sonbahara gelmişti ve yazdan sonbahara geçerken çorap giydirmeye başlayınca bariz yavaşlamıştı.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet Damla haklısın, Yağmur da 8 aylıkken emeklemeye başladı, tam yaz sonuydu, Ağustos sonuydu, biraz avantajlıydı sanırım.Cevaplamak için Üye ol