Kürtaj mı? 2. çocuk mu?

burakdemir soruyor: 0

Kızım 15 aylık.İki gün önce gebelik testi yaptım ve pozitif çıktı.Oysa ki geleneksel yöntemlerle korunuyorduk.Eşim 2. çocuk için hazır değil. Direkt aldıralım dedi.Aslında maddi manevi ben de hazır değilim.Çalışıyorum, gündüz gelen bir bakıcımız var.Hem bakıcı hem kreş parası olacak, bu bir yana, eşim haftasonları dahil geç saatlere kadar  çalışan biri. Birşeyleri tek başıma sahiplenmem gerekecek.Zaten mevcut bebeğimize yeterince vakit ayıramıyorum.Nasıl yaparım bilemiyorum.Ayrıca İlk gebeliğimde gebelik şekeri, tansiyon yükselmesi gibi sorunlar yaşamıştım.İlk gebeliğimden tam 25 kilo daha fazlayım .Doğduktan sonra da hala geç uyuyan gece emmek üzere kalkan bir bebeğe sahibim.Zaten çok yorgun ve tahammülsüz hissederken 2. bir çocuğa bakacak enerjiyi nasıl bulurum kendimde.
Bir taraftan 2. çocuğumun olmasını, ilerde 1. çocuğumun yanlız kalmaması için hep istemiştim.Ancak ilk çocuğum 5, 6 yaşına geldikten sonrası içindi hep planlarım.Biliyorum yaşları yakın olursa iyi arkadaş olurlar, zorlukları çekip bir kalemde büyütebilirim ama sadece büyütmek mi esas olan yoksa iyi bir eğitim vermek, zaman ayırmak mı emin olamıyorum.Çalıştığım için zaten bebişimle yeterince ilgilenemediğim için üzülmekteyim.35 yaşındayım zaman geçtikçe herşey daha da zorlanıyor, bilmiyorum, kafam karmakarışık.Vicdanım hiç rahat değil. İşin manevi, dini boyutunu düşünmemeye çalışıyorum.Yoksa çıldırırım herhalde.
Dün doktora gittik.Henüz gebelik kesesinin oluşmadığını söyledi.Kilo, diabet v.s. için bir takım önlemler alırız.Sadece ileri yaş zaman içinde sıkıntı demekdir.Siz sadece tek çocuklu bir aile mi olacaksınız, iki çocuklu mu ona karar verin dedi.6 gün süremiz var ve ben düşünmekten dahi yorulmuş vaziyetteyim.
Sitede iki çocuklu annelerin görüşlerini okudum.Ancak benim durumda olan ve kürtaj yaptıran arkadaşların da görüşlerini bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol