Polen ne kadar nasıl kullanılır, tecrübeleriniz?

Damla soruyor: 10

Merhaba,


Bir yerden polen geldi. Küçük renkli toplar halinde, doğal hali sanırım. Poleni hangi amaçlarla, hangi miktarda ve ne şekilde kullanıyorsunuz? Bir de alerji ile ilgili tecrübeniz var mı, kızımın bünyesi alerjik dokunur mu diye tereddüt ediyorum.

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


incigulay

Dr a danışmadan kızınıza kullanmayın derim.kendinize kullancaksanız sabah ve aksam olmak üzere 1 er cay kaşığı yok sadece kızım derseniz dr onay verdikten sonra 1 cay kasiginin yarısı ben 1 yıldır bu sekilde kullanıyorum


lina

1 çay kaşığı kullanıyorum sürekli kızıma


nisa2010

bende  polen+arı sütü+bal  gibi bi karışım düşünüyorum ama ne kadar doğru olur bilemiyorum.


Opeth

Poleni sıcak ile birleştirmek doğru değildir. Mümkünse karışım yapmayın süt ile, en güzeli 1 çay kaşığı poleni bal ile karıştırıp almak.


deniz_nehir

Benim oğlumun da alerjik bir bünyesi var. Biz bir sorun yaşamadık. Sadece birkaç çeşit gıdayla beslendiği için ben de zaman zaman kullanıyorum. Bir çay kaşığı kadar poleni çok az suda eritip içiriyordum önceleri.Şimdi ise doğrudan veriyorum. Yine de arı ürünleri temkinli kullanılmalı. Doktorunuza mutlaka danışın derim.Damla

Çok teşekkürler yanıtlar için. Süt ve balla denedim, dokunan olmadı ama sevmediler :( Ben tüketeceğim gibi duruyor.


mummymelo

İki yildir fethiye bal kooperatifinden ari sutu bal polen karisimi aliyorum. Birer cay kasigi veriyorum kizlara , kendim de iciyorum. Biz cok faydasini gorduk, bagisiklik anlaminda. Eger alerjisi yoksa tavsiye ederim


selentr

Ah ahhh... Şehirli, sertifikalı arıcıyım. Tüm arı ve arı ürünlerinin alerjik olabileceğini (bal, polen, propolis, arı sütü) ve çocuklarınızda doktorunuza danışarak kullanmanız gerektiğini şiddetle tavsiye ediyorum.

 Polen ile arılar yavruları besliyor, kovan için protein kaynağı. Polen toplandığında nemli bir ürün. Ama firmalar alıyor kurutuyor, temizliyor vb. Kurutulan polen de ne kalıyor?!

Bal aynı şekilde köylüden, üreticiden toplanıyor, ısıtılıyor, hijyen koşulları uygulanıyor, baldan ne kalıyor?!

Arı sütü. Tat olarak normal şartlarda yiyemeyeceğiniz keskin ve tuhaf tatlı, peltemsi beyaz-sarı bir şey.  BU süt ana arı ve yavruların gelişimi, beslenmesi vb kullanılıyor. Ve bence en kuvvetli arı ürünü. Bozulmadan, tüm içeriğini koruyarak nasıl kovandan kavanoza aktarıyorlar?!

Yani şu karışım, bu karışım...Boşuna giden paralarınız bence. Güvenilir bir çiftci, arıcı, arı kooperatifi vb den mümkünse bu ürünleri işlenmemiş olarak temin edip, doktorunuza danışarak kullanmanız.  Arı ve arı ürünleri alerji yapabilir!

Damla

Bu konuyu görünce evde kullanılmadan bayatlamış polen ve sorduğum soru geldi aklıma, burada dursun: https://www.nurturia.com.tr/questions/41f5e594-ecf6-473d-8a89-a9c700de434a/1/propolis-damla-erken-ergenlik#f7161302-1706-4c67-b84a-a9cb009b9fa0


hepsidolu

Merhaba, yakın zamanda bu sitede propolis marka ürün hakkında başka bir postta yorumlar var. Erken ergenliğe başlatabildiği yazılmış. Bunu da dikkate almanızda fayda var.


Cevaplamak için Üye ol