uyku

melekcivelek soruyor: 5

bebeğimin uyku için tam bi saati yok ne zman uyumak istiyorsa ben o zaman uyutuyorum. günlük uykusunu aldıgına inanıyorum ama saatli değiliz sakıncası var mıdır sizce?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


gokalpileseyrialem

düzensiz uyku ve dolayısıyla düzensiz bir gün kendini dinlenmiş hissettirmez diye düşünüyorum.Bebekler düzeni sever daha sonraki aylarda bu durum kendisinde hırçınlık ve huysuzluk oluşturabilir.Biran evvel günlük bir düzen kurmanızı tavsiye ederim.Bebeklerin sabah uyanmalarından yemek saatlerine öğle uykusu hatta park saatine kadar herşeyi düzenli olursa o da neyin arkasından ne geleceğini bildiği için daha anlayışlı ve sakin olur.Tracy Hogg EASY yöntemini öneririm.Böylece bir düzen kurabilirsiniz.Bebeğiniz 6 aylık olduğu için bir öğlen 12:00 13:00 bir de akşam 16:00 17:00 gibi uykuya yatırabilirsiniz. Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var.Akşam uyku düzeni ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/11/bebeklere-uyku-duzenini-ogretme.html


nurcan_eymen_efe

gokalpileseyrialem +1000


nurselif

canım bebeğin kaç aylık bilmiyorum biz 8.ayımıza girdik.yemek saatlerimiz düzenli ama uyku saatlerimiz berbat ve çok huysuzuz.uykudan olduğunu düşünüyorum.ben çalışıyorum.geçen hafta bakıcımız öğleden sonra 2 saat uyuttu hep.o kadar sakindiki anlatamam.bugün öğleden sonra , yarım saat uyumuş.eve geldi bi huysuzluk yemek istemez emmek istemez.gündüz uyumayınca akşam erken uyuyor.bu kezde sabaha kadar saat başı uyanıyor.


melekcivelek

cevaplar için teşekkürler. bende bebeğin uyku saatlerinde cok fazla düzene alışması sıkıntılı olabiliyor, bu seferde onun düzene uygun olmadıgı zamanlarda hırcınlasmasına neden olabiliyor(arkadasımın kızı mesela) uyku düzeni çok fazla sınırlandırmadan kaymalara göz yumarak oluşturulmalı. suanda bebeğim bana bunun saatini kendisi söylüyor. dikkat ettim hemen hemen aynı saatlerde uyku istiyor.


melekcivelek

cevaplar için teşekkürler. bende bebeğin uyku saatlerinde cok fazla düzene alışması sıkıntılı olabiliyor, bu seferde onun düzene uygun olmadıgı zamanlarda hırcınlasmasına neden olabiliyor(arkadasımın kızı mesela) uyku düzeni çok fazla sınırlandırmadan kaymalara göz yumarak oluşturulmalı. suanda bebeğim bana bunun saatini kendisi söylüyor. dikkat ettim hemen hemen aynı saatlerde uyku istiyor.Cevaplamak için Üye ol