sinirli bebek

esin35 soruyor: 4

kızım çok sinirli bugün çok kötü bir gündü çığlık çığlığa bağırdı bütün gün ne yaptıysam mutlu edemedim..en son benimde sinirlerim boşaldı ve ağladım..yaklaşık 2 aydır çok sinirli bir bebek oyun oynarkende emerkende hep bi sinir halinde..evde huzursuz bir ortam yok ben sinirli değilim ama bugün sabrım bitti resmen bağırdım bebeğime ve vicdan azabı duyuyorum çok kötü bir his...sizde böyle bir durumla karşılaştınız mı yada bana öneriniz var mı ne yapacağımı şaşırdım..bu arada akşam babası gelince ona gülücükler atıyor ne yapacağını şaşırıyor..ben nerde yanlış yapıyor olabilirim..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


esin35

yoktu birşeyi  yeni doktor kontrolüne gittik diş huzursuzluğu sanırım evet bazen 5 dakika nefes almaya ihtiyaç duyuyorum ama onu ağlarken yalnız bırakıp balkona vs. çıkamıyorum..aslında galiba kızımın ihtiyaçlarını karşılama evin işleri gece uykusuzlukları falan derken birde kızım huzursuz olunca biraz stres oldum bende..ebevyn olmak oldukça sabır istiyor bende tez canlı stresli biriyim sanırım rahat bi insan değilim galiba...bu arada bebek gelişimi, eğitimi hakkında yararlanabileceğim kitap önerileriniz var mı??


bendeniz1009

Benim oğlumunda 7. ayında yaşamıştım senin yaşadıklarını. İnsan delirme noktasına geliyor. Onun bir bebek olduğunu bilmenize ve sizin kızmanızdan bir şey anlamayacağını bilmenize rağmen o mızıl mızıl mızıldarken dayanamayıp sesinizi yükseltiyorsunuz. Bu bir işe yarıyor mu? Hayır...Sizi sakinleştiriyor mu? Hayır... Aksine strese bir de vicdan azabı ekleniyor:) Sonra 8. aya girdik, bıçak gibi kesildi... Şimdi 9. ayın içindeyiz ve oyun parkına koyup arkamı döndüğüm anda başlıyor ağlamaya.. Ama nasıl bir ağlama..Sanki etinden et koparıyorsun. Aynı odada ya da yanında olmanda yetmiyor. Kucağıma alıyorum omuzuma tırmanacak sanki... Ama ancak kucağımda biraz sakinleşiyor. Hele geçen hafta 2 gün boyunca delirdim resmen.. Bende oturup ağladım bu çocuk ne istiyor diye... Sonra 3. gün bebişimin bir çenesi açıldı ki sorma gitsin. Belkide o bağırmalar, ağlamalar da-da-da gibi heceler için alıştırmaydı diyorum, kendimi avutuyorum...:))) Ne dersiniz belki sizinkide konuşma çalışması yapıyordur...


esin35

Bende aynı sizin gibiydim inanın nasıl bir ağlama ve çığlıklar duyan çocuğa bişey yapıyolar sanacak türden çok şükür bu aralar iyiyiz..hakkaten benim kızımda şu bi kaç gündür nasıl konuşmaya başladı hiç susmuyo..bababa gibi bi sürü şey sıralıyo..dediğinize katılıyorum belkide bu yüzden olmuştur..:)))çok  teşekkürler paylaşım için..


34betul

benimde 7 aylık bebegim son bir aydır çok sinirli .  keyfi çok güzelken  aniden birşeylere  sinirleniyor. kolay kolay siniri gecmiyor.. günün yarısından fazlasını hep gergin  geciriyor..  başına böle birşey gelen varmı. nasıl davranmalıyım.. lütfen yardım.Cevaplamak için Üye ol