Bebeklerinizi gündüz sesli ortamda mı uyutuyorsunuz?

zeh_25 soruyor: 9

Merak ettiğim birşey var sizinle paylaşmak istedimBebekler sese alışmalı her sese kalkmamalı derler ses uykusunu etkilememeli nasıl alıştırırsan öyle gider diyorlar Gündüz iş yaparken ki sesler dışında pek ses yok evimizde fakat haftanın 3 günü dışarda ve kalabalık bir ortamda uyutmam gerekiyor.Sesli bir ortam dengesini bozar mı Mecburi bir durum ve bunu değiştiremem Ne tavsiye edersiniz sesli bir ortam mı yaratmak gerek tv mi acayım sürekli acık kalsa bu duruma alışır mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


lokuum

tv asla açmayında evde sessiz tabi gürültü yapıcak halim yok ama dışardada uyuyor bebek arabasında bizimkisini uyutmuyoruz lkendisi uyuyor yatağa koyunca bide arabada uyuyor, sanırım araba tutuyormıuş nezaman binsek uyuyor değişik bebek arabasınıda çok sevip uyuyor o sebepten gece gündüz hiç dışarı çıkmamızı ertelemiyoruz biz restorandaykende uyuyabiliyor dışardada nasıl başlarsa öyle gider katılıyorum alışsın daha ufak heryerde uyuyan bi yaşta sizinkisi


Hamster

Ben bebeklere doğduğu andan itibaren yetişkin bir bireye nasıl davranıyorsanız o şekilde davranılması gerektiğine inanıyorum ve elimden geldiği kadar (-ki bazen mümkün olmuyor kabul ediyorum) bu şekilde davranmaya çalışıyorum.Ben uyurken birisi bilinçli gürültü yapsa uyuyamam ve sinir olurum :))En iyisi oluruna bırakın,madem sessiz bir eviniz var bırakın öyle kalsın.Dışarıda gürültüde uyuması gerektiği zaman belki bir iki gün huzursuzlanır ama alışır.Bebekler çok çabuk uyum sağlıyorlar.Bizim evimizde inanılmaz sessizdir.Televizyon hiç açılmaz.Doğum iznindeyken kızım uyurken kitap okurdum,evde çıt çıkmazdı.Yine de öyle uzun uzun uyumaz uykusunu alınca uyanırdı.Durum dışarıda da aynıydı gürültülü bir ortamda uykuya geçiş süresi biraz uzardı ama yine aynı sürelerde uyurdu.Çok müdahaleci olmayın,normal hayatınıza devam edin.Bebeğiniz size uyum sağlayacaktır.


lokuum

ben bebeklerin farklı olduğunu düşünüyorum 3 aylık bi bebek günün 18 20 saatini uyuyarak geçirir bir insan bunu yapamaz yapmasında yani o sebepten kolay alışır tabi ama gürültü ve aydınlık onları etkilemez


zeh_25

ben doğduğu günden itibaren gece gündüz farkını yapıyorum fakat bazen kalabalıktan mıdır çok huysuzlanıyor uykusu bölünüyor belkide ortam farkındandır.Ha bu arada kalabalık ortam dedğim ev ortamı haliyle gürültülü bir ortam Baska bi eve gittiğimiz zaman sesiz bi odaya yatırınca 10 dk sürmeden uyanıyor sanki benim odadan ayrıldığımı ya da farklı ortamı algılıyor.Bende o kalabalık odada ayağımda salıyorum uyuyor fakat işte ani sesve tin seslere tekrar kalkıyor tabi uykusunu alması için ayağımda sabit kalıyor bilmiyorum hata mı yapıyorum acababbade

Ben oglum uyuyor aman sessiz olayim mantigiyla hic gitmedim. Oglum uyurken patir kutur isimi de yaptim radyomu da dinledim. Evimde tv yok. Sizde ses olsun diye tv acmayin radyonuzu normal sekilde dinleyin.

daha buyuyunce sese daha cok duyarli olacak. Ve siz onu sessiz sedasiz buyutmusseniz bu uykusunu cok etkileyecek.

Bir dr kabul edilmesi gereken bir gercek var ki bebeklerin karakterleri. Yani eger bebeginiz sessizlikte sessizlik mantigindaysa naparsaniz yapin sesli ortama alistiramazsiniz.


ferayeelgin

Benim kızımda hep sessiz yerlerde uydurdu.çok endişelenirdim ilerde gürültülü yerde uyumaz diye ama şimdi evde matkap çalışsa uyanmıyor.her çocuk kendi yapısını gerçekleştiriyor sonunda bence.alıştırmayla çok alakalı olduğunu düşünmüyorum .


ezginehir12

Bende seste uyuşun diyip alıştırmıştım. Gece gündüz farkını da çok güzel benimsemiştim. Ama gerçekten çocuk kendini bilecek durumda kendisi belirliyor. Sese çok alışık davul çalsa uyumaya devam eder. Bazen de iğne düşse uyanır. Karı koca inanılmaz hafiftir uykumuz. kızımızda gün geçtikçe bize benziyor. O yüzden hiç kasmayın kendinizi, rahat olun. O kendi uyku şeklini bulacak zaten ilerde.


bellroad

ozellikle alıssın diye sesle uyutmadım. 1-2 ay zaten uyumadıgı icin yuksek sesli muzık, elektrik supurgesi, fon makinası, aspirator esliginde yuksek ses altında uyudu . 1-2 ay yazlıktan her turlu sesle uyumaya alıstı. simdi top patlasa uyanmıyor. nasıl alısırsa oyle gider bence ama tabiiki dogrusu sessiz sakın bi ortamda uyutmak oyle cıt cıkmayacak değil belki ama yine de sessiz.


guta

Bizimki gündüz salonda uyuyor, ister istemez gürültü oluyor. Özellikle gürültü yapmıyoruz tabi :) Her zaman ne yapıyorsak onu yapıyoruz. Şimdilik bundan etkilenmiyor. Akşam olunca odasına götürüyorum uyumaya. Büyük oğluma da aynı şeyi yapmıştım. Ama tabi belli bir aya gelince ister istemez sesten etkilenmeye başlıyorlar. O zaman uyuyacağı zaman odasına götürmek en doğrusu bence. Uyuyamıyorken de alışsın diye çocuğa işkence yapılmaz :) Yani tavsiyem takılmayın böyle şeylere, oluruna bırakın. O kendisi rahatsız olup olmayacağını size hissettirir zaten.


Cevaplamak için Üye ol