Ek gıdaya başlamalı mıyım?

ogretmen_ soruyor: 7

Meraba arkadaşlar. Benim oğlum 3.730 52 cm doğdu. İlk ay 4 kiloydu 8 günlükken 3.500 olmuştu. 2. ay 5 kiloydu. 3. ay 6.200 63 cm 4. ay da 7. 300 boyu da 67 cm olmuş. Sizce kilo alımı nasıl? Sadece anne sütü aldı. Hemşiremiz iyi diyor. Ek gıdaya başlamak için erken dedi. Sizin fikrinizi de almak istedim. 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ketrin

4 aylıkken sizinki gibi kilo alımı iyi olan ve anne sütü alan bir bebeğin bence ek gıdaya şimdiden ihtiyacı yok. alışması için 5. aydan itibaren sebze meyve pürelerini birkaç kaşık tatırabilirsiniz. daha sonra evde yapılan yoğurt vb. devam edersiniz. ama acele edip şimdiden başlamayın derim. ben. ben anne sütü veremedim ve formül sütüde kızım o dönemde çok zor içtiğinden ek gıdaya erken başladım 4 aylıkken. mecburen pirinçli mamalar ve ev yapımı mamalarla devam ettik. ama sizin tablonuza bakıyorumda ben bu haldeyken 6 aydan önce ek gıdaya başlamazdım.


ogretmen_

Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için.


asl22

bence 6. ayı bekleyin...


ozlemdevrim

Kilo alımı çok iyi..Genelde 3. aydan sonra ayda 1 kilo gibi artışlar olmaz..İlk 6 ay sadece anne sütüne  devam edebilirsiniz..6. aydan sonra tadımlık meyve ya da sebze püresine başlarsınız anne sütü sonrası tabi ki..TATLI_CADI

bence çok erken.1 ay daha beklemeni tavsiye ederim


ogretmen_

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ben anne sütüne devam ediyorum. 4 buçuk aylık oldu küçük oğlum. Ek gıda için bekleyelim bakalım :))


Burcu_Kaan

bence erken kilo alımı gayet güzel.biz 6.ayda başladık.ek gıdaya başlama maceramız ve ek gıda hakkında bilgilerimi paylaşayım belki işinize yarayabilirCevaplamak için Üye ol