Emirmeyince gosum kuculdu ve icinde kitle olustu

nazlilu soruyor: 2

selam anneler , benim sorunum ilk aylarda gogus uclarim acidigi icin sol gosumu fazla emziremedim  cok sisip iicnde sertlik olustu ,baslarda kizariklik vardi ama simdi yok , suan sag gosum acayip sut yaparken sol gosum kuculdu ve hic  sut yapmaz oldu , icinde  de demir para buyuklugunde sertlik olustu ve ne yaptisam gecmedi sizce ne olabilir, tikaniklik mi ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


fistikcik

Arkadaşların dediği gibi sağmak çözümdür. Ancak sağmaktan daha iyisi bebeğin bu göğsünüzü de emmesidir. Çünkü hiçbir pompa bebek kadar kuvvetli çekemez. Birkaç gün boyunca göğüslerinize sıcak suyla duş aldırdıktan hemen sonra sol göğsünüzü sağın. Sıcak suyla duş alırken göğüslerinize masaj yapın, sağarken de tıkanıklık olduğunu hissettiğiniz yerleri ovun. Düzenli sağarsanız (2,5 saatte bir) süt üretimi tekrar tetiklenecektir. Bu aşamada bebeğinizi de sol göğsünüze tutabilirsiniz. Süt az da gelse siz sol göğüsten emzirmeye devam edin. Bir emzirmede sağ göğsü vermezseniz şişip rahatsız olmaması için sağın. Kısa sürede tıkanıklık açılacaktır.
Bu şekilde tıkanıklık çözülmezse doktora başvurmanız gereklidir.


nazlilu

tessekkur ederim cevaplariniz icin ,pompa aldim, basladim sagmaya bakalim ins gecer ,tanidik doktorlar var onlarda aynisini diyorlar :sagin bosaltin memeyi ,oglum cok zor tutuyo ama deniyecem,Cevaplamak için Üye ol