işe başlamak,göğüs pompası ve sterilizasyon

atlio soruyor: 5

merhaba,
3 hafta sonra işe başlayacağım. Sütümü iş yerinde sağarak eve bırakmam gerekiyor, almayı düşündüğüm pompa; medela swing yada ameda lactaline.. ancak iş yerinde pompanın sterilizasyonunu nasıl sağlayacağım bilmiyorum... motordan ayrı olan aparatlardan mesela iş yerinde günde 5 kez sağım yapacaksam 5 aparatımmı olmalı ki değiştirip kullanayım..çünkü işyerinde yıkama vs. gibi durumum olmayacak..
çalışan ve süt sağan anneler siz pompa sterilizasyon işlemini nasıl yapıyorsunuz? yardımlarınızı bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


hande

benimki medela idi ve çok memnundum. ben pompayı sağım sonrası temiz bir buzdolabı poşetine koyup onuda olduğu gibi buzdolabına koyuyordum sütlerle birlikte. Böylece akşam eve gelince yıkıyordum pompayı

bu arada ben işe başlamadan önce de biraz buzdolabına stok yapmıştım bir kısım süt iyi olmuştu. bir de ben genelde 3 enfazla 4 kez sağıyordum yetiyordu.


beylem

Bende iki pompadan da var. medelayı dışarda, amedayı evde kullanıyorum. Ameda çünkü hacim olarak biraz daha büyük. Hem de kullanım şekli olarak ( makine ayrı, biberonlu kısım ayrı) dışarda kullanımı daha zor gibi. 

Sütü sağdıktan sonra pompanın uç kısmını aynı hande gibi buzdolabı poşetine koyup, ofisteki buzdolabına koyuyorum. gün içindeki diğer sağımlarda da aynı aparatı kullanıyorum. Çünkü aslında pis değil içindeki sadece süt ve sütün dayanma süresi kadar bekleyebileceğini düşünüyorum.


yasemin_ekin

Ben her sağım sonrası, sebilden aldıgım sıcak su ile calkalıyordum pompanın aparatını, çalkaladığım suyu da çiçeklerime döküyordum. Sonrasinda temiz bir buzdolabi posetine koyuyordum.


_Sezin_

ben o aylarda her sabah steril edip sonra sabunla yıkıyor tekrar kullanıyordum evde olmama rağmen..
şimdi 2-3 günde bir steril ediyorum.. yerlerde emekleyen her şeyi ağzına sokan oğlum var sterilizasyon işini çok sürdürmedim o yüzde..


atlio

cevaplar için çok teşekkürler
benimde ofisimde mutfak var ancak birebir çay ve yemek servisi için kullanılıyor
pompayı ameda aldım, 2 seti halihazırda var, yedek 2 set daha alıp, akşam evde steril etmeyi planlıyorum şimdilik..Cevaplamak için Üye ol