4. ayda ek gidaya basladik peki program nasil olmali?

buryav soruyor: 2

simdi eger 3-4 satte bir beslenmesi gerekiyorsa (internette oyle okudum ne kadar dogru bilmem) bu cocugun anne sutu ana beslenmesi olamiyor, anne sutu de ara gida gibi bir sey oluyor. bir cozum nolur. 3-4 saat uzun bir sure degil mi? 2 saatte bir de acikir mi ki? bir de uyku saatleri var.. ay hangi ara beslenecek bu cocuk?? yardim..

ek gidaya baslayan arkadslar. anne sutu ana besin olmak uzere bebeklerinizi nasil, kac saatte bir besliyorsunuz? sabah uyaninca anne sutu ogleden once meyve, ogleden sonra biberon mamasi aliyor aksam uzeride sutlu pirincli veriyorum, aksam yatmadan once ve gece de anne sutu.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


CokBilmis

6 aylık bebeğim için uyguladığım ek gıdaya geçiş planım şöyleydi: http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2010/11/ek-gdaya-geciste-gunluk-yemek-plan-nasl.html


nilinmasali

merhaba,yarın 4. ayımız dolacak,bizde ek gıdaya yavas bir geçiş yapıyoruz şu aralar,doktorumuzun tavsiyesiyle önce meyve suyuyla basladık baslangıçta ben kayısı kullandım önce cam rende arkasından tülbentten geçirerek,her verdiğim meyveyi üç gün devam ettirerek alerji takibini yaptım,önceliğim elma ve kayısıydı,sonra bunları karıstırarak verdim,15 günden sonrada sütlü pirinçli karısımlardan vermeye basladım(akşam üzerleri)kızım biraz huysuz olduğu için bu muhallebiyede bir tane kayısı yada bir dilim elma rendeleyip ekliyorum problem çıkarmıyor:) sütüm en bastan beri yetersiz olduğu için her üç saatte bir önce emziriyorum arkasından 100 cc kadar bebek sütü ile takviye yapıyorum,ek gıdalarıda sabah 11 de ve akşam 5 gibi veriyorum,umarım bir fikir verebilmişizdir :))
Cevaplamak için Üye ol