bebeğim ağzına hiçbirşey götürmüyor

gssd soruyor: 10

kızım derin 10 aylık ve büskivi vs hiçbirşeyi ağzına götürmüyor ben buna çok üzülüyorum 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Zeynep12

Kadin bize sizin bebeginiz neleri disliyo dye sormamis elbette ki bikiyirdur da bnm bebegim boyle diyip zaten telasli olan insani telaslandiriyosuz. Benim konuyla ilgili bi bilgim yok umarim onemli bisey deildir


Tibetinannesi

Uzulmeyin mutlaka alisacaktir, her bebek ayni olmuyor .Mama sandalyesinin altina ortu serin, tepsisinede renkli 4-5 cubuk seklinde kesilmis haslanmis havuc, biskuvi,makarna vs akliniza gelebilecek renk cesitliligi yaratacak yiyecekleri koyun ve birakin minciklasin yuzune gozune sursun yerlere atsin, yemegin dokusuna alissin, yemese bile iyi bir aktivite olur onun icin.


gulsunky

Sevgili gssd,

Derin'in ağzına bir şey götürmemesi ile ilgili bir gelişme yaşadınız mı?Benim oğlum da on ayını tamamladı ve ağzına emziği dahil hiç bir nesneyi götürmüyor. Paylaşırsanız sevinirim.


neretva

Benimki de oynuyor ama götürmüyor. Doktor normal dedi. Oyuncaklarını götürüyor ama yemekleri götürmüyor. Mama sandelyesinin altına çarşaf seriyorum. Önüne bir-iki çeşit ekmek, meyve parçaları koyuyorum. Oynuyor, sıkıyor, atıyor, eziyor. Arada bazılarını alıp ben yiyorum. Gülüyor. Normalmiş. Nasıl her bebek aynı anda yürümüyorsa bu da bebeğe özgü bir aşama. Önce güvenmesi, yiyeceği tanıması lazım. Siz de kirlenecek diye korkmadan banyolardan önce böyle bırakın kirletsin, duvarlara sıvasın. Sonunda bir gün ağzına da götürecek.ema

Doktorunuza sorun normal diyorsa sorun yoktur.Ağzına her şeyi götürmesi de iyi birşey değil bizde bunda şikayetçiyiz.Bağışıklığı güçleniyor ama bazı maddelerde kimyasal engel olmak için canım çıkıyor saklamaktan.Eline elma veriyom öce halıya sürüyor sonra ağzına götürüyor her ağzına götürmeden önce halıya sürüyor.Windy

Benim oğlum da 11. ayının içinde. 2-3 aydır sanırım ağzına birşey götürmüyor. Mıncıklıyor bırakıyor. Bu konu 3 ay evvel açılmış, şimdi nasıl durumlar acaba?


gulsunky

Merhaba windy

Oglum son iki aydir yemekleri ve emzigini agzina goturmeye basladi. Doktoru da diger gelisim asamarinda problem yoksa agzina birsey goturmemesi problem degil demisti.


bit_bit

benimki 25 aylık oldu hala dilini deydirir bazı seylere bak şimdi kıllandım acaba bizde 1 problem mi var ?sinemkrc

benim kızımda 15 aylık bende çok kafama takıyordum ağzına bir şey götürmüyor diye elinde sıkıp bırakıyordu. 2 ay önce birden değişti ve kendisi yemeye başladı sanırım bu dişlerle de ilgili ilk elma yedi kendi başına çok mutlu oldum biraz destek olmak gerek bebeklere ve panik yapmaya gerek yokmuş zamanla her şey rayına oturuyor.


arcadia

Benim de inanılmaz kafama taktığım bir sıkıntı bu. 9 aylık Doruk.  Bir ay önce iki dişi çıktı, ama ben bu süreçte ne salya gördüm, ne de eli dışında bir nesneyi ağzına götürdüğünü. dişlik dahil reddetti, emziğini de bir kere olsun kendi başına ağzına götürdüğünü görmedim: çeviriyor sıkıyor atıyor. Biberonunu tutuyor ısrar edince biz, ağzına ulaşınca ellerini iki yana açıveriyor, verdiğim havuç muz benzeri hiçbirşeyi ağzına götürmedi. Bu ayki kontrolde artık soracaktım doktora, ama unuttum. 

Çok endişeleniyorum.
Cevaplamak için Üye ol