sallanarak uyuyan bebeğimi nasıl vazgeçirebilirim?

mohter_of_sons soruyor: 6

bebeğim 4 aylık ve sallayarak uyutuyoruz.. budurumdan kurtulmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


mert_mert

4 aylık yani çok ufak canım sallama :)) kucağına al kokunla uyusun zamanla yanına yat yastığa koy yanına uzan ...ben bu şekilde yaptım ama 1 yaşında sayılırdı yani çok daha zordu alıştırmak..


momoveannesi

http://momoveannesi.blogspot.com/#!/2012/04/uyku.html benim blogum. Adres vermeyi sevmiyorum ama bakmak isterseniz. Oğlumun ilk aylardaki uykusunu anlatmıştım. Şu anda akşam 7 ye aldık uykusunu. Sallamadan mışıl mışıl uyuyor. Aklınızdaki sallama düşüncesini değiştirin. Sadece siz değil;  bebeğinizi kiminle yetiştiriyorsanız onlardan tam destek alın. Şimdi bırakmazsanız ileride zorlanabilirsiniz. Bir tek Sizin için değil, bebeğiniz içinde çok önemli olduğunu, onun ileride daha rahat uyuyacağını düşünün. 

 Ayrıca bugün Süper dadıyı izledim. Dadı bebeğinizi uyuturken eğerki ağlamıyorsa piş piş demeyin yada sırtına vurmayın dedi. Benimde öğreneceğim çok şey varmış. :)

 


sevcanvet

süper dadıyı izlemedim, ama antisüperdadıcı oldum bile :/ ben hem sallıyorum hemde pışpışlıyorum ama özellikle 4 ay 4 aylıktan küçük bebeklerin sallanması taraftarıyım;
sallamak; gaz sancılarına oldukça iyi geliyor
sırtını sıvazlamak yada sırtını pışpışlamak; gazın hareketini sağlıyor ve daha çabuk çıkmasına yardımcı oluyor
pışş pışşş sesi ise; uyku kelimesi yerine geçiyor ve bebek onunla uykuyu bağdaştırıyor, rahat uykuya dalıyor (ama kuralları var, örneğin uykusu geldiğinde söylemek gibi)
sorunuz nasıl sallamayı bıraktırırım şeklinde olsada ben özellikle bebeğiniz gaz sancısı çekiyorsa şu an için çok erken olduğu düşüncesindeyim
sevgilerle..


mohter_of_sons

teşekkürler arkadaşlar...


Kozzy

bebegınız su anda ne durumda cok merak ettım :) aynı dertten bız de muzdarıbız ne yazık kı. benım de oglum 4 aylık. sallamadan uyutmaya alıstırabıldınız mı ? ve eger basardıysanız nasıl yaptınız ?


Kozzy

yaklasık 6 aylık oldu ve hala sallıyorum maalesef :((( buna bır cozum yok mu ? oyle yatagına yatır, bırak aglasın nasıl olsa aglar aglar uyur tarzındakı bakıs acısı hıc bana gore degıl. zaten 2-3 dk sonra morarana kadar aglıyor ve yastık bıle sırılsıklam gozyası oluyor. artık sesı kesılır noktaya gelıyor yalnızca 3 kd ıcerısınde !!!!!!! ne yapabılırım, nasıl alıstırabılırım sallamadan uyutmaya ?Cevaplamak için Üye ol