mastitin azalttğı süt çoğalırmı

arassimsek soruyor: 5

benim 3.5 aylık oğlum, var ve ben mastit olmuşum, oğlum çok emmiyoda, sütümde azaltı bu süt tekrar çoğalırmı.çok üzülüyorum,lütfen bana yardım edin.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


maramara

neden cogalmasın kı sonucta sut uretımı arz talep meselesiymiş... emerse, sen de o emdıkten sonra kalanı sagararak desteklersen bosalan memelerın dolması ıcın sut uretımı artacaktır bence. tabii bu arada sen de bol bol su,komposto...gibi sıvı gıda almalısın. ısırgan otu cayı onermıstı benım doktorum. emziren anneler ıcın caylar da var. denemeden bilemeyiz :)) hadi kolay gelsin,bol üretimler....


ayse_deniz

Merhabalar
Bendede mastit olmuştu ve o memeden çok az süt geliyordu. Antibiyotik tedavisinden sonra o memeden çeşme gibi süt gelmeye başladı :)) Sanırım iltihap tıkıyordu. Eminim sizinde öyle olacaktır. Sütün miktarına asla kafayı takmayın. Hep çok sütüm var diye düşünün inanın çoğalır :))))


arassimsek

teşekkür ederim.ama benim oğlum az geldiği için artık emmek istemiyor, bugün doktor a gittim ve doktor bırakacağını söyledi,gerçekten kaç gündür emmediği için süt gelmedi ilk defa  mama verdim,onun memeyi bırakmasına psikolojik olarak hiç hazır değilmişim,allah kimseye zamanı gelmeden bıraktırmasın .


ayse_deniz

Bence biraz inat edin. Doktorunuzun öyle söylemiş olabilir ama gerçekten nasıl bu kadar emin oluyor. Oğlum 8.5 aylık ve bazı dönemler zorla emzirdim bazı dünemlerse kendisi deli gibi emdi. Bebekler o kadar değişken ki. Bir ara sütüm nerdeyse kesiliyordu. Bir arada acayip yara olmuştu göğüslerim. Ama hiç emzirmekten vazgeçmedim. Mamada verin ama emizrmeyede devam edin bence.


arassimsek

evet haklısınız mastitimin düzeliyo olmasından heralde,birde bol sıvı almaya çalışıyorum,sütüm biraz geldi ve allaha çok şükür biraz biraz emmeye başladı,allah birdaha yaşatmasın ne bana nede başkasına ,benim ve tüm emziren annelerin bol sütü olur inşallah.



Cevaplamak için Üye ol