öksürüğümüz geçmiyo..

humeyra8 soruyor: 7

oglumun öksürügü neredeyse 3 aydır bitürlü geçmiyo..antibiyotik kullanıyoruz 2 gün sonra tekrar başlıyo..bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı? teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

geçmiş olsun..inşallah kısa sürede geçer ve rahatlar oğlunuz.
allerjik olabilir mi?test yaptırdınız mı?


basakboran

benım  5.5 yasında kızım var ben 2 yasından beri öksürük cekiyorum inanın artık bıktım bile demiyorum o kadar yanı 3 yasında geniz eti ameliyat oldu büyüktü genizeti o öksürük yapıyor dediler alındı neyse yine basladı sonradan alerji olduğunu anladık yazın hiç yok kısın hep öksürük hava nemlendirici değil hava temizliyici alın eğer alerjiyse tabii bend eikiside var ama alerjilere hava temizliyicileri veriyorlar alerji sprey surup veriyorum ama büyüdüğünden mi bilmem bu kıs dahada rahatladık yine öksürüyor ama eskisi gibi değil önceden geceleri ben hiç uyumazdım o öksürürken sizde önce bi kulak buruna gidin eğer birsey cıkmazsa göğüs hastalıklarına alerji varmı yokmu diye hee bu arada antibiyotik dediniz ben onu cook denedım evet içince öksürük geciyor bitince birkaç gun sonra tekrar baslıyor geceleri yatmadan ayaklarına vick sürün sıcak corap giydirin işe yarıyor


burcuege

bizim de belli dönemlerde uzun süren öksürüklerimiz oluyor. dede ve babada pek çok şeye karşı alerji var, doktor oğlumda da öyle olabileceğini ve bu yüzden öksürdüğünü düşündü. belki sizde de böyle bir durum vardır?


humeyra8

ewt test yapılıdı alerjik değilmiş ama geçmiyo işte.. alerjik olsa sürekli öksürür herhalde bizimki mesela 2 gece uykusundan uyandıracak şekilde oluyo sonra bi hafta ara ara öksürüyo sonra tekrar şiddetleniyo anlamadım bi türlü..


Asozen

Geçmiş olsun. Özellikle alerjik olan öksürükler yatınca artıyormuş.

Benim kızımda yaklaşık 1 ay öksürdü. Yapmadığım şey kalmadı. en çok işe yarayanlar prospan bitkisel şurup ve ballı limonlu ılık ıhlamur oldu.

Şu an varolan bir virüs varmış, bronşlara yerleşiyor ve kuru öksürüğe sebep oluyormuş. Doktorumuz söylemişti geçen hafta.

Bu aralar hemen hemen tanıdığım tüm çocuklar öksürüyor zaten :( Geçmiş olsun


nadia

eger oksuruk kesici veya soguk alginligina yonelik ilac kullaniyorsaniz bu da oksurugu uzatiyor cunku viruslerin vucuttan atilmasini guclestiriyor. gece icin cold mix veya vicks cok ise yaramisti bizde. gecmis olsun.


turgayecrin

oKULA GİDİYORSA ONDANDA OLUYORDUR.kIZIM 5 YAŞINDA 2 AYDIR TESTLER YAPTIRIYORUZ.OKULA BAŞALDIĞINDAN BERİ GEÇMEYEN ÖKSÜRÜĞÜ VAR VEREM TESTİ BİLE YAPILDI.20 GÜNDÜR KIZIM İİ OKULA BAŞLADI 2-3 GÜN OLDU BAKICAZ ARTIK.AMA İYİ BİR  DOKTORA GÖTÜRMENİZİ TAVSİYE EDERİM.ÖKSÜRÜĞÜN ÖYLE ÇOK SEBEBİ OLABİLİRMİŞ Kİ.2AYDIR HALA TESTLER BİTMEDİ.CİĞER MR'I VE SES TELLERİNE BAKILACAK TEMİZ ÇIKARSA SADECE ÜST SOLUNUM YOLU HASSASİYETİ DİYECEKMİŞİZ.Cevaplamak için Üye ol