Bahçeşehir koleji kitap ve kıyafet fiyatları

verkhoyansk soruyor: 10

Herkese merhaba. Bahçeşehir Okulları için kitap ve kıyafet fiyatlarını güncel velilerden öğrenmek isterim. Forumlarda kitapların çok pahalı olduğu yazıyor fakat mertebesi hakkında bilgi verilmemiş. Özellikle Bahçeşehir-Ataşehir için bu dönem (2017-2018) velilerinden 1-2-3-4 sınıflar için kitap fiyatı yazan olursa çek memnun olurum. Okulsepeti sitesinde sadece kırtasiye masrafları belirtilmiş. Bazı okulların kitapları belirtilmiş olmasına rağmen Bahçeşehir sadece kırtasiye ihtiyaçlarını belirtmiş. Sanırım kitapların satışını kendi bünyelerinde yapıyorlar. Ayrıca, kıyafet ücretleri hakkında bilgisi olan ve paylaşan olursa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


_Isil_

Merhaba, kızım 2. sınıfa gidiyor, ve 2. yabancı dil olan bir subede. Kitap fiyatları subede 2. yabancı dil olup olmamasına gore değişiyor. Kitapları okulun web sitesinden set olarak alıyorsunuz ve benzer katagorideki tum subelerde aynı kitaplar var ve aynı fiyat. Eylul ayında yaklaşık 2300 tl odedik 2. sınıf kitapları icin. (350 tl si yabancı dil sınav paketi idi) Hikaye kitaplarının bir kısmı evde vardı ama set olarak satıldıgı ve setten olmayanları secme sansımız olmadıgı için hepsini almak zorunda kaldık. 1. sınıflar da 1900 tl civarında odediler yanlış bilmiyorsam. Kırtasiyeleri 2 senedir okul sepetinden almadım, dısardan daha uygun fiyata bulabiliyorsunuz, ordan almak zorunda değilsiniz. Kıyafet icin Eylul ayında fiyatların fotografını cekmiştim:) fiyatlar soyleymiş:

hırka:112

tisort: kısa kol 60, uzun kol 68

sort etek: 95

esofman takım: 121

bunlar zorunlu almanız gerekenler, tabii ki bazılarından çoklu aldık. sweatshirt, yelek istege baglı, biz onlardan almamıştık. 


verkhoyansk

merhaba. çok teşekkür ederim. Ataşehir Bahçeşehir hakkında bir bilginiz var ise ve paylaşırsanız memnun olurum. Ayrıca, genel olarak 2 sene bazında okul hakkındaki olumlu ve olumsuz görüşleriniz nelerdir? Yazabilirseniz sevinirim. Bahçeşehir'de öne çıkan özellikler 2.yabancı dil eğitimine 1. sınıfta başlanması ve kodlama/robotik öne çıkması gibi duruyor. Sizce 2.yabancı dil için 1.sınıfta başlaması olumlu bir durum mudur?


pearlpearl

Merhaba,

cevap gerçekten açıklayıcı olmuş. benim aklımda Pendik bahçeşehir var yeni açıldı ama nasıldır bilemiyorum. onun dışında her kampüs fark etse bile genel görüşleriniz bizler için de önemli diye düşünüyorum.


_Isil_

Atasehir subesini bilmiyorum maalesef. Biz simdilik memnunuz, herkesin beklentisi farklı, benim ilkokul için iyi sevecen bir ogretmen ve eve yakın olması kriterlerim daha oncelikli idi. ing. ders saatleri cogu ozel okuldan fazla, olumlu ozelliklerinden biri bu. kitap ve kıyafet ucretleri de olumsuz yonlerinin basında geliyor. 2. yabancı dile bizim sube anasınıfında basladı, 3 yıldır haftada 2 saat goruyor kızım, gayet severek ogreniyor. anasınıfında tam zamanlı native speaker ile ing. de baslamıştı, ilkokulda da haftada 3 saat native speaker ile devam ediyorlar. ingilizce seviyesinden de memnunum. 


guta

Oğlum da Bahçeşehir de birinci sınıfı okudu. Maalesef evde olan kitapları bile yeniden almak zorundasınız.  İçlerinden seçtirmiyor. Ve yüzlerce hikaye kitabı aldırdı, okunmadan kalan bir sürü kitap oldu. Kıyafet hemen hemen okullarda aynı fiyata geliyor gibi. guta

2. yabancı dilin birinci sınıfta başlamasını ben avantaj olarak görmüyorum. Çünkü çocuğun birinci sınıfta hem okuma yazma hem İngilizce hem de diğer dili öğrenmesi pek mümkün değil. Bizimki Almanca seçmişti. İnanın koca sene öğrendiği sadece kalem, cetvel, çantanın almancası oldu :) bir de 1den 10 a saymayı. Bunları zaten dışarıdan da öğrenir. Bunun yerine o 1 saati drama gibi kişilik geliştirici bir derse ayırmaları bana doğru geliyor. Ancak 3. Sınıftan sonra diğer dile odaklanıp öğrenmeye başlıyor gibiler. 


verkhoyansk

kitap ücretlerinin pahalı olmasını kura bağlıyorlar. yurt dışından aldığımız için fazla diyorlar.yaklaşık olarak bahçeşehir için 4 yıllık kitap ve kırtasiye masrafı 13.000 TL civarında. Bir de yeni öğrendiğim ipad alınması durumu var. İlkokul için ipad istiyorlar. Ben de kırtasiye listesinde verilen o kitapların hepsinin bitirilebileceği konusunda emin değilim.

yabancı dil konusunda ben de sizinle aynı düşünüyorum. 2 saat/hafta verilen yabancı dil ne kadar verimli olabilir bunu tecrübe edip görmek veya tecrübe etmiş kişilerden dinlemek lazım. her veliye göre değişiyor. bana göre de 3.sınıfta başlaması daha sağlam olur gibi geliyor.


Badem_

Bende 2.dil konusunda ayni fikirdeyim. Bu arada bahcesehir anaokul hazirlikta stem yapiliyor cocuklar olayin farkinda degilken proje bazli calismalari fazla gibime geliyor acikcasi 5yastan ne beklenebilir ki calve14

Bahçeşehirin çift dilli okullarını bilen var mı? Eğitim sistemi nasıldır? Yani Bakırköy şubesini düşünüyoruz ama çok reklam yapıyorlar her konuda şöyleyiz robotik bişey, ama bu kadar çok konuşunca illa ki altı boş herhalde diye düşünüyorum. Mesela ikinci farklı dil olayı da bunun gibi bence de çok anlamasız. Oğuzkaan gibi okullar anaokulunda ispanyolca veriyorlar. O kadar gereksiz geliyor ki. 


mlkmlk

_isil_hanim bahcehir kiyafetleri nerden bulabilirimCevaplamak için Üye ol