bebeğimi nasıl giydirmeliyim?

gullika soruyor: 10

merhaba, 3,5 aylık bir kızım var kasım ayında doğdu ve ben doğduğundan beri şu şekilde giydiriyorum: uzun kollu body+çorap+patikli alt,en üste penye tulum,yataktan kalkınca da penye yelek. Sizce yeterli ya da fazla mıdır? evin ısısı 22-23 derece.Bir de yatarken üsüne 1 penye battaniye 1 de 2 katlı örgü battaniye örtüyorum fazla mıdır?doğrusu nedir,yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ediluj

Bizim bebekte ekim sonu dogdu doktorumuzun önerisi oda sıcaklığı 24 dereceyi aşmaması, giyiminide kendimize göre ayarlamamız.Yani anne babadan bir fazla kat giymesi idi.Biz karı koca fazla sıcagı sevmeyiz,bebeğide kendinize göre yetiştirin demişti.Zaten o üşüse tepki verir demişti..Biz bakarken  iç bady,üzerinede uzunkollu penye tulum giyiyor, sabit bir yerde duruyorsa uzerine penye battaniye ortuyoruz.Tabi anneanne&babaanne geldiğinde bu duzen değişebiliyor:))


lightmoon

Annesi sen hissedersin zaten. Terlemiyorsa problem yok demektir. Üşümesinden ziyade terlemesi daha zararlı demişti doktorum. Birçok hastalık terlemelerinden oluyor.


Burcu

siz nasıl giyiniyorsanız bir kat fazlasını giydirin demişti bize dr.muz..ben bu aylarda bir yarım,bir uzun kollu body..üstüne de penye tulum şeklinde giydiriyordum..tabii duruma göre eksik ya da fazla da olabilir..bi de ensesinden üşüyüp üşümediğini anlayabilirsiniz..


gullika

bebekler kendimizden 1 kat fazla giydirilmeli evet ama bana kalsa ben evde askılılarla dolaşıyorum sıcağı sevmediğimden o yüzden kendimi baz alırsam kızımı üşütebilirim diye korkuyorum bir de penye tulumların bacak kısımlarında çıtçıt araları aralık kalıyor diye içine penye patikli alt giydiriyorum ben ama çoğu anne body üstüne direk tulum giydiriyor,bacakları üşümez mi ne biliyim çok kararsızım bu giydirme konusuna takmış durumdayım:))


ra_she_de

benim oğlumda aralıkta doğmuştu bende body üzerine tulum şeklinde giydirdim. çıtçıt aralarından üşüyeceğini zannetmiyorum zaten evinizin ısısı da normalfiravun

evinizin ısısı normal,üşümez..hele anne/baba sıcağa düşkün değilseniz o  da olmayacaktır..battaniye yerine uyku tulumuna(çuval şeklinde fermuarlı olanlardan) alıştırırsanız ilerde çok rahat edersiniz


gullika

teşekkür ederim yardımlarınız için, zaten  bu sabah ilk işim kızımın tulumunun içindeki  patikli altı çıkarmak oldu.Bebişim ilerde çok üşüyen biri olmasın istiyorum.Uyku tulumu iyi fikir çünkü gazı olduğunda ayaklarını kaldırıp indirdikçe üstünü açıyor.Önerdiğiniz bir marka ya da model var mı?


ozdenin_oykusu

uyku tulumların bakın istresenizda bebe sho ta indirim var.birfiravun

ben mothercare + c&a dan almıştım,her ikisinden de memnun kaldım..onların da polarlı,penye,daha ince kalın tipleri var biz hep en incesini kullandık/kullanıyoruz


gullika

peki uyku tulumunun içine ne giydiriyorsunuz?pijamasının üstüne mi direk,
kimisi sadece body üstüne giydiriyormuşCevaplamak için Üye ol