Friendly organic sıvı bebek deterjani kullanan var mi?

betbil soruyor: 6

Merhabalar,

Ben bebek deterjani olarak friendly organic aldim. Hacisakir toz sabununu da almistim ama cok sabun lekesi kalinca emin olamadim. Acaba friendly organic sıvı bebek deterjani kullanan yada bilgisi olan var mi, sitesinden baktigim kadariyla sertificalari falan var ve organic oldugu iddasinda ama yinede icim rahat etmedi...Simdiden tesekkurler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


cnst

Merhaba,


Yaklaşık altı ay kullandım ve kızımın cildinde herhangi bir sorun oluşturmadı (şükür ki) fakat kısa zaman önce sabun cevizi kullanmaya başladım ve elimdeki deterjanı yeniden irdelediğimde içerikte bulunan 2 fenoksietanol ve metilizotiazolinon beni çok rahatsız etti. Bu maddeler malesef bir çok şampuan ve kremlerde var ama 'msds' bilgileri çok da iç açıcı değil. O yüzden aldığım 2. şişeyi kullanmayacağım zaten sabun cevizi (soapnut) bu anlamda içimi çok rahatlatıyor. 


serra77

Cnst sabun cevizini nerden bulabildiniz?


ipekkusgoz

ben de sabun cevizi ve klar&almawin'le tanışmadan önce kullanıyordum.


cnst

Geçen hafta sahibinden.com'dan aldım Esra hanımdan ama kapatmış. Piyasada 'ekonat' markasıyla da satılmaya başlamış gözüme çarpmıştı belki bakabilirsiniz. Ben de 'ipekkusgoz' gibi klar ürünleri de kullanıyorum, daha doğrusu denemeye başladım (Almawin'e de bakacağım).


portakallikereviz

organik pazarlarda sabun cevizi satılıyor. bazı avm içlerindeki sadece organik satan dükkanlarda da gördüm. ben de uzun zamandır hem bulaşık hem de çamaşır için kullanıyorum. gayet memnunum. hatta bu kadar iyi yıkadığını görünce neden senelerce deterjan kullanmışım dedim. tabi çok zorlu lekelerde o da zorlanıyor. o zamanda organik leke çıkartıcıyla takviye yapıyorum. 


AIS

EcoNuts USDA organik sertifikali sabuncevizinin kati ve sivi formlarini www.ailemicinsaglik.com adresinden bulabilirsiniz. Turkiye icin tek yetkili ithalatcisi Vitakap'tir.
Cevaplamak için Üye ol