Oyun grubuna başlayan kızım sürekli hasta, ne yapabilirim?

basaran soruyor: 10

Okula ya da kreşe başlayan çocuklarda uzunca bir sürenin hastalıkla geçtiğini çok iyi biliyorum. Hatta çocukla birlikte evdeki anne baba ve diğer çocukların sırayla hastalıktan kırıldığının da farkındayım. Kızım 2 haftada bir oyun grubuna gidip öğretmeni ile birlikte 2 saat kalıyor. Hasta oluyor, tam iyileşti derken 2 hafta sonra yine hasta oluyor. 

Oyun grubunda 7 çocuk var, tabi bir de bekleyen veliler falan rakam yüksek.
Şu an ailecek hastayız. Her yerimiz akıyor. Zaten ilaç içiremiyoruz, burun fısfıslarını görünce çocuk aklını kaybediyor, yatak yorgan her yer ilaç. Kısacası çileeeeeeeeeee :(

Deneyimli anneler, yardımınıza ihtiyacım var. Bu böyle ne kadar sürecek? Önümüz de kış malum, nezle geldi mi 10 gün gitmiyor. Oyun grubuna gitmeden alabileceğim önlem (vitamin, ilaç, aşı ne bileyim) var mı? 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


kurablyemm

Bence göndermeyin apartman da oturan veya yakında çocuklarla gorusebilir parka goturmenizi olması bağışıklığı güçlenmesi demekki


ecehankoc

Benin oglum da boyle. Surekli hasta. Boyle surer diye dusunuyorum. Yapacak da birsey yok bence. 


seyma_eymen

Benim oglumda oyle malesef bu sene korkudan krese gonderemedim cunku evde kardes var


maritza

kreşe veya oyun grubuna göndermemek çözüm değil sanırım..bu çocuklar eninde sonunda yaşıtlarının arasına karışıp bu virüslerle tanışacaklar.bu şekilde bağışıklık sistemleri de güçlenecek.şimdi olmazsa ilkokulda olacak..bizim doktorumuz ilk iki kış zor geçer,sonra kolaylaşır der..geçen sene kreşte ilk senemizdi.3.5 ay öksürdü.biz ilaç da kullanmıyoruz...zordu ama geçti ve bence bağışıklığımız bu sene daha da iyi...


ferhunde79

Bence de çözüm göndermemek değil, bir şekilde alışacak ve bağışıklığı bu şekilde güçlenecek. Yeme içme sıkıntısı yok ise bol bol meyve verin, Bal, limon, zencefil karışımı yapın günlük portakal suyu vb. ile verin, kefir içirebilirsiniz. (benimki meyveli olana bayılıyor) kırmızı et, balık, sebve yemekleri. Yani bunlar hasta olmasına engel olmuyor evet ama en azından daha rahat, ayakta atlatıyor. Ben bunların dışında odasına her akşam soğan kesip koyarım, cold mix kullanırım. Takviye olarak imuneks veriyorum her gün. Balık yağına başladım şimdi. Bir de sambucol adında bir şurup var, kara mürver şurubu diye de geçiyor, grip olacağını hissettiğimde ondan veriyorum ben faydasını gördüm, tavsiye ederim. 

Bunlara rağmen benimki de hastalanıyor ama en azından ayakta, daha az ilaçla vb. atlatıyoruz. Tabi enfeksiyon vb. bir şey olunca kaçış yok çare ilaçlar. 
Sağlıklı günler dilerim. mutluannelif

Bir şekilde her çocuk bu hastalık döngüsünü yaşıyor ama 2 haftada bir gideceği oyun grubuna bu aylarda ara verebilirsiniz bence. Gereksiz bir yıpranma neden yaşasın elzem görmüyorum ben 2 haftada 1...2 saat olsa ne olmasa ne ? Parklar daha sağlıklı olur, hava soğuk bile olsa dışarda geçirilen vakit daha sağlıklı diye düşünüyorum.dorates

1 ay oldu kreşe başlayalı 1 aydır o burun akıntısı durmadı gitti:) hiç almayı düşünmüyorum kreşten kalabalık ortam elbet olacak bu hastalıklar, bir kaç sene sonra ilkokula başlayacaklar o zamandamı göndermeyeceğiz hasta oluyor diye, ben de ilaç kullanmadım hiç giderek daha iyiye gidiyor.


Damla

Benim kızım da kreşe gidiyor benzer durumdayız, geçen kış sonu hep kulağına vurdu ve 2-3 kez antibiyotik kullanmak zorunda kaldık. Başka bir soruda Vaxoral kapsül aşı önerilmiş, ben de biraz araştırdım, benzer yabancı ilaçlar için araştırmalara falan baktım, birkaç doktora da sordum, aklıma yattı ve başladım. Bakalım umarım yararını görürüz. Siz de inceleyin isterseniz.sLnKA

Göndermemek çözüm olmuyor. Simdi olamasa ne o seneye yine olacak bunlar.

Öncesi icin destek ilaçları vs olabilir ama zaten zorlanıyorum Demişsiniz ilaç konusunda.

Bence bol bol meyve sebze yedirmeye çalışın. Simdi mandalina çıkmış bile. Sabahları portakal suyu mesela.

Yumurta peynir içebiliyorsa kefir olabilir.

Sabahları kahvaltıda Ballı limonu zencileri Ihlamuru hep beraber içebilirsiniz. Yemeklere zerdeçal ekleyebilirsiniz.

Nar çıkacak mesela hem suyunu çıkarıp içebilirsiniz hem kendini sık sık tüketin.

Sarımsak mutlaka kullanın sürekli. Her Yemeğe ekleyin. Ben yaz kıs özellikle çorbalara sürekli koyuyorum. Piştikten sonra da her tabağa en az bir diş denk getirip catalla eziyorum. Soğan Çorbası sık sık yapıyorum.

Bunun dışında burnunu acık tutmaya çalışın.

Benim kızım da burun spreyinde. Kaçıyor deli gibi. Bebekken kullandığımız serum fizyolojikten alıyorum bir iki damla yine de zor da olsa kabul ediyor bazen. Coldmiks sürekli yastıklara damlatiyorum. Yatak Odasında sık sık camları acık tutuyorum. Sogan kesip yastığının kenarına koyuyorum.

Yagmur çamur demeden sürekli hava almaya çıkarıyorum bir de. Hasta bile olsa iyice giydirip az bile olsa çıkıyoruz. Sıcak banyo yapıp yatırıyorum, o da iyi geliyor.

Gecmiş olsun.


ayberke

slnka 'a ya aynen katılıyorum dediklerinide aynen bizzat yaptım yapıyorum.Cevaplamak için Üye ol