Ara tatilde neler yapabiliriz?

reoc soruyor: 2

Kızım birkaç gün sonra 17 aylık olacak. Çok hareketli. Bu ara koltukların yan tarafından sıyrılıp iniyor. Sandalyeye tek başına çıkıp iniyor. Gün boyu koşturuyor. "Çok severek oynuyor." diyebileceğim bir oyun yok. Gün boyu anneanneyle vakit geçiriyor. Ben çalışıyorum.15 günlük tatilde kızımla neler yapabilirim? Bir diğer sorum da ben evdeyken çok mızmız.Bana hep naz yapıyor. Babasına veya anneannesine mızmızlık yapmıyor.Emzirdiğim için de daha az yemek yiyor. 2-3 saat arayla emmek istiyor. Bunların sebebi ne olabilir? 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


reoc

?


sefemu

tatilde bolca yanyana olmanız bence zaten ona en güzel gelecek olan şey..
16 aylıkken en sevdiği şeyler keşif olacaktır.. bazen kendi becerilerini bazen evi..
bu ara hareketli olmaktan zevk alıyorsa siz de onunla bol bol yuvarlanacaksınız demektir:)

bakan kişi ile belli bir düzeni olduğundan akşam geldiğinizde mızmızlık olabilir.. size nazlanıyor daha fazla ilginizi çekmeye çalışıyordur belki.. sık sık emmek istemesi sadece yemek yemek yerine basit bir tercih de olabilir sizinle yakınlaşma fırsatı da..

18 ay civarı kızım hep bana nazlanır, mızmızlanırdı.. kendimi kötü hissediyordum neden bana daha olumlu değil diğer kişilere olduğu gibi derdim.. 20 aylık olduğundan beri "anneci".. şimdiler de en iyi anlaştığı beraber olmaktan en mutlu olduğu kişi benim.. zamanla değişiyorlar herkesin yerini anlamını kavrıyorlar..

çalışmayan bir anne olarak geçirdiğiniz zamanın uzunluğundan ziyade sizin moralli aktif heyecanlı ve uyumlu zamanlarınızın miktarının önemli olduğunu düşünüyorum..

tatilde bolca dinlenin inş. kızınızla da güzel zamanlar paylaşın..
Cevaplamak için Üye ol